به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید یحیی سرکشکیان در نشست خبری که در دبیرخانه همایش حماسه حسینی(ع) قیام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: باید فهم درستی از رابطه و پیوند بین قیام امام خمینی(ره) و عاشورا در نسل جوان ایجاد شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز 12 محرم مردم قم در میدان روح‌الله با عنوان اجتماع بزرگ هیئات مذهبی افزود: نخستین هدفی که این اجتماع دنبال می‌کند حرکت در مسیر پیام الهی امام راحل بوده که فرمود دنیا رمز پیروزی انقلاب اسلامی را در 12 محرم سال 42 جستجو کند.

دبیر همایش حماسه حسینی(ع) قیام خمینی(ره) با تأکید بر الهام گیری انقلاب اسلامی از قیام عاشورا گفت: امام راحل با پایه‌گذاری حرکت عظیم 15 خرداد 42 ، نظامی را به وجود آورد که امروز مایه افتخار و مباهات کشورها و ملت‌های آزادی‌خواه است.

سرکشکیان با بیان اهمیت برگزاری اجتماع هیئات مذهبی قم عنوان کرد: اگر محافلی مانند اجتماع بزرگ هیئات مذهبی برگزار نشود ممکن بوده نسبت به الهام گیری انقلاب اسلامی از قیام عاشورا غفلت‌های در نسل‌های آینده صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اجتماع بزرگ هیئات مذهبی بدون گرایش و تمایل به طیفی خاصی به صورت عمومی در میدان روح‌الله تشکیل می‌شود، اجتماع روز 12 محرم استان با محوریت هیئات مذهبی برگزار شده و دبیرخانه صرفاً هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد.

دبیر همایش حماسه حسینی(ع) قیام خمینی(ره) ادامه داد: اجتماع بزرگ هیئات مذهبی قم از نظر کمیت و کیفیت در نوع خود بی‌نظیر بوده است، هیئات مذهبی در این اجتماع به شکل سنتی و با علامت‌های ویژه خود حضور پیدا می‌کنند.

سرکشکیان با بیان اهمیت برگزاری اجتماعات پرشور حسینی تأکید کرد: برگزاری چنین اجتماع‌های مردمی می‌تواند پاسخ کوبنده‌ای به افرادی باشد که تمایلی برای دیدن عظمت سوگواری و پررونق‌تر شدن روزافزون آن ندارند.

وی تصریح کرد: برگزاری این همایش می‌تواند در انتقال پیام‌های انقلاب به نسل جوان مؤثر بوده و نسبت به اهداف، آرمان و مبنای انقلاب اسلامی و شباهت‌های آن با قیام عاشورا، درکی درستی در اختیار نسل جوان قرار دهد.

دبیر همایش حماسه حسینی(ع) قیام خمینی(ره) ابراز کرد: مراسم همزمان با نماز مغرب و عشاء آغاز و هیئات مذهبی از میدان شهدا و سه راه مجتمع ناشران وارد میدان روح‌الله خواهند شد، حضور یکپارچه مردمی در همایش اجتماع بزرگ هیئات مذهبی هدف نخست دبیرخانه حماسه حسینی، قیام خمینی است.

وی با اشاره به استقبال قابل‌توجه مردم از همایش و اجتماع 12 محرم 96، بیان کرد: در همایش سال گذشته بیش از 10 هزار نفر حضورداشته‌اند، که در مراسم امسال حجت‌الاسلام علی نظری منفرد سخنران این اجتماع  بوده و حاج علی انسانی، نریمان پناهی، احمد شمس، علی مالکی نژاد و سید رضا تحویلدار نیز به مرثیه‌خوانی خواهند پرداخت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: