به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ابوالفضل جمالی در جلسه کارگروه تنظیم بازار که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به سهم استان قم در تعداد کامیون‌های فعال کل کشور، اظهار داشت: تعداد اتوبوس‌ها و کامیون‌های فعال در سهمیه‌ها مشخص می‌شود و کامیون‌های فعال استان قم یک درصد از کل کشور سهم دارند.

وی میزان لاستیک‌های توزیع‌شده را مورد توجه قرار داد و افزود: 3 هزار و 200 حلقه لاستیک تاکنون توزیع‌شده و مطابق با سهمیه‌های کامیون‌ها توزیع لاستیک صورت می‌گیرد و تنها کسانی که دارای کارت هوشمند بوده از توزیع لاستیک بهره‌مند می‌گردند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با تأکید بر لزوم تخصیص سهمیه لاستیک برای اتوبوس‌های درون‌شهری، گفت: تاکنون سهمیه‌ای برای تأمین لاستیک اتوبوس‌های درون‌شهری در نظر گرفته نشده که متأسفانه این بخش دچار مشکل جدی بوده که پیشنهاد می‌شود 10 تا 20 درصد سهمیه برون‌شهری به درون‌شهری اختصاص داده شود.

جمالی دلیل اصلی کاهش میزان لاستیک در استان را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: یکی از عوامل مهم کمبود لاستیک در استان قطع سهمیه استان توسط برخی شرکت‌های بزرگ تولید و توزیع لاستیک است.