به گزارش خبرگزاری برنا از قم، عبدالرضا شاملی در سی و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 65 طرح و واحد صنعتی و تولیدی برای دریافت تسهیلات بیش از 209 میلیارد تومان از طریق سیستم سامانه بهین‌یاب به بانک‌ها معرفی شدند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: مشکلی در سال گذشته با آن مواجه بودیم عدم اعلام گزارش پرداخت تسهیلات به تفکیک بانک‌ها در سامانه بهین یاب بود که خوشبختانه در سال جاری این مشکل برطرف شده و وضعیت پرداخت‌ تسهیلات رونق تولید بانک‌‌های مختلف از سامانه‌ بهین یاب قابل‌مشاهده است.

وی در رابطه با وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 109 میلیارد تومان تسهیلات به 54 پرونده در بخش صنعت و کشاورزی پرداخت‌شده است.

شاملی به تشریح پرونده‌های مبهم تسهیلات رونق تولید پرداخت و ابراز کرد: تاکنون 14 پرونده تسهیلاتی رونق تولید معرفی‌شده به بانک‌ها هیچ پرداختی نداشته‌اند و بانک‌ها در این جلسه باید توضیحات خود را پیرامون این پرداختی‌ها ارائه دهند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم به برخی از واحدهای تولیدی که با مشکل دریافت تسهیلات روبرو شده‌اند پرداخت و تصریح کرد: شرکت‌ فرآورده‌های گوشتی پارس که برای دریافت تسهیلات به بانک ملی ارجاع داده‌شده درخواست تغیر بانک داشته و به همین دلیل وضعیت پرداخت تسهیلات به این واحد تولیدی با مشکل روبرو شده است.

وی به تشریح مسئله پرداخت نشدن تسهیلات به پالایشگاه تاینا شیمی بهشت پرداخت و خاطرنشان کرد: درخواست پالایشگاه تاینا شیمی بهشت به بانک ملت ارجاع داده‌شده و مشکل پرداخت نشدن تسهیلات این واحد تولیدی مربوط به عدم تکمیل مدارک است.