به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد علی مجاهدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی شعر آیینی در استان قم اظهار کرد: این جشنواره در دو قالب آزاد و سنتی در استان برگزار می‌شود، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا 30 آذرماه است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری جشنواره شعر آیینی نشان دادن فعالیت این گونه از شعر در ساحت‌ها و حیطه‌های مختلف است، برخی تصور می‌کنند که شعر آیینی در مرثیه سرایی و منقبت سرایی خلاصه شده است که این گونه نیست.

استاد برجسته شعر آیینی با اشاره به ویژگی‌های این گونه از شعر اظهار کرد: این گونه از شعر هنوز به صورت کامل مورد توجه قرار نگرفته است، تفاوت شعر آئینی با گونه‌های دیگر شعر در محتوا است.

وی ادامه داد: شعر آیینی متاثر از متون وحیانی، روایات و تاریخ است، با برگزاری جشنواره شعر آیینی به دنبال شناساندن این گونه از شعر هستیم، دو دهه اخیر به عنوان دو دهه بالندگی شعر آیینی و شعر مقاومت شناخته شده است و آثار فاخری در این زمینه داریم.

استاد برجسته شعر آیینی خاطرنشان کرد: اداره کل ارشاد استان قم در دوره مدیریتی جدید در حال حرکت رو به رشد در تمامی عرصه‌ها است و شاهد فعال شدن انجمن‌های مختلف هنری با حمایت اداره کل ارشاد در استان هستیم.