به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ابوالفضل جمالی گفت: از این تعداد چهار هزار و 418 حلقه بین کامیون های برون شهری حمل بار و 797 حلقه نیز بین اتوبوس های برون شهری مسافربری توزیع شده است.

وی افزود: در بخش درون شهری نیز یک هزار و 168 حلقه به سازمان اتوبوس رانی و 730 حلقه نیز به سازمان تاکسیرانی داده شده است.

جمالی یادآور شد: کمیته حمل و نقل ستاد تنظیم بازار استان با برگزاری دو جلسه در هفته موضوع توزیع لاستیک بین رانندگان سنگین را بررسی می کند، و کار توزیع لاستیک بین خودروهای سبک نیز توسط عوامل توزیع، و با ارایه معرفی نامه و کارت ملی به رانندگان صورت می گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه در خصوص تامین لاستیک مورد نیاز اتوبوس های حامل زائران اربعین حسینی نیز هیچ مشکلی نداشتیم، افزود: به منظور تشویق رانندگان کامیونی که درجریان اعتصاب اخیر کامیونداران با حمل نمودن بار با حوزه حمل و نقل همراهی و همکاری داشتند، نیز 200 حلقه لاستیک با قیمت پایین و علاوه بر سهمیه مورد نظر بین آنها توزیع شد.

وی همچنین در مورد اقدام های تنبیهی حوزه راهداری و حمل و نقل برای برخورد با رانندگان متخلف نیز گفت: از بین تعدادی راننده متخلف شناسایی شده در کشور سهمیه کارت سوخت مهرماه برخی رانندگان قطع شد، که آمار دقیقی از رانندگان قمی در دست نیست.

وی در بیان علت تخلف های صورت گرفته توسط این رانندگان گفت: آنها برغم مصرف بیش از یکهزار لیتر سوخت، ولی اقدام به حذف بارنامه خود نکرده بودند، از این رو کارت سوخت آنها در مهرماه مسدود شد، ولی در آبان در دسترس قرار گرفت.