به گزارش خبرگزاری برنا از قم، عزاداران در این روز با حضور در بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(س)، حضرت معصومه(س)، خواهر امام رضا(ع)، این غم جانسوز را به ساحت مقدس و نورانی ایشان تسلیت گفتند.

زائران از سراسر کشور و جهان اسلام به حرم این بانوی گرامی مشرف شده اند تا در غم جانسوز شهادت امام هشتم شیعان شریک باشند و این گونه محبت خویش به خاندان اهل بیت(ع) را به نمایش بگذارند.

عزاداران با توسل به ضامن آهو، آمده اند تا با گره زدن قلب هایشان به ضریح مطهر بانوی آب و آینه، بر سر و سینه زده و اشک ماتم بریزند.

پرچم های عزا بر فراز بارگاه کبریایی مطهر این بانو برافراشته شده و از صحن و سراها نوای مرثیه سرایی و مداحی مداحان اهل بیت(ع) طنین انداز شده است.

عاشقان اهل بیت(ع) در گوشه و کنار این حرم مطهر، زانوی غم بغل کرده و کبوتر دلشان را راهی حرم نورانی ثامن الحجج(ع)، هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در مشهد مقدس کرده اند.

دسته های عزاداری با برگزاری آیین های سینه زنی و زنجیرزنی وارد این حرم می شوند و در کنار مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر امام غریب الغربا، زیارتنامه می خوانند.

همچنین عزاداران با حضور در مسجد مقدس جمکران ضمن شرکت در آیین های سوگواری، شهادت امام رضا(ع) را به ساحت مقدس صاحب زمان، امام مهدی موعود(عج) تسلیت عرض می کنند.