به گزارش خبرگزاری برنا از قم، داود علیمحمدی اظهار کرد: به دنبال اجرایی کردن سامانه نسخه الکترونیک در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان قم پروژه حذف دفترچه‌های درمانی و تعمیم سامانه نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی اجرایی می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم در گفت: اطلاع رسانی، ثبت نام متقاضیان و آموزش مراکز طرف قرارداد تا بیستم آبان ماه با همت کمیته اجرای پروژه در محل سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) انجام خواهد شد.

علیمحمدی با اشاره به مزیت‌های متقاضیان این طرح گفت: به محض ویزیت، ٦٠ درصد وجه نسخه در حساب پزشک پرداخت و ٤٠ درصد مابقی نیز پس از رسیدگی دفتر اسنادپزشکی واریز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ارتقاءکیفیت درمان، بهینه کردن درمان مردم در مراکز طرف قرارداد، مدیریت مصارف و کاهش هزینه‌ها در موارد غیر ضروری و کاهش اتلاف زمان بیمار، پزشک و رسیدگی به نسخ از اهداف عمده اجرای طرح نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد است.

این طرح سه سال پیش به صورت پایلوت در استان یزد آغاز و سپس در هشت استان دیگر اجرایی شد که با استقبال خوبی مواجه شد و با دستورالعمل مرحله دوم سازمان تامین اجتماعی در استان قم و هشت استان دیگر تا پایان آذر ماه اجرایی خواهد شد.