به گزارش خبرگزاری برنا از قم، همزمان با 23 ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به قم، کاروان نمادین بانوی کرامت طبق رسم هرساله از میدان معصومیه این شهر به سمت حرم مطهر ایشان حرکت کرد.

در حرکت نمادین این کاروان که با حضور هزاران نفر از بانوان قمی و اقشار مختلف مردم این شهر و دوست‌داران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار شد، شرکت کنندگان با در دست گرفتن شاخه‌های گل و پرچم‌های سبز ورود بابرکت بانوی کرامت به شهر قم را خیرمقدم گفتند.

این کاروان نمادین امسال مسیر میدان معصومیه، بلوار آیت‌الله کاشانی، خیابان امام خمینی، میدان شهید آیت‌الله سعیدی، سه راه خورشید، سه راه بازار، میدان آستانه و حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) را طی کرد و در نهایت تجمع بزرگ ارادتمندان حضرت معصومه(س) در صحن امام رضا(ع) این حرم مطهر برگزار شد.

حضرت معصومه(س) روز ٢٣ ربیع الاول سال ٢٠١ هجرى قمرى در مسیر طوس وارد شهر مقدس قم شدند و در محلى که امروز «میدان میر» نامیده می‌شود در منزل «موسى بن خزرج» 17 روز زندگی کردند. سرانجام در روز دهم ربیع الثانى سال ٢٠١ هجرى پیش از آن که دیدگان مبارک آن حضرت به دیدار برادر روشن شود، دیده از جهان فروبستند. محل سکونت ایشان حضرت در مدرسه ستیه به نام «بیت النور» هم اکنون محل زیارت ارادتمندان آن حضرت است.

در ایام سکونت حضرت معصومه(س) در قم از 23 ربیع‌الاول تا دهم ربیع‌الثانی مراسمات ویژه‌ای در این شهر با حضور خیل عظیم مردم قم و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) برگزار می‌شود.