به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احمد کرمی در گفت و گویی اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه راننده یک دستگاه کامیون کشنده قصد دارد محموله لوازم التحریر قاچاق را از یک استان غربی و با عبور از محور مواصلاتی قم به تهران منتقل کند، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضایی، کارآگاهان به محل های مورد نظر اعزام شدند و پس از کنترل آمد و شد خودروهای عبوری، کامیون مورد نظر را شناسایی و متوقف کردند.

وی اضافه کرد: راننده کامیون اذعان داشت خودرو حامل لوازم التحریر بوده که از گمرک به مقصد تهران در حرکت است؛ بر همین اساس وی، یک فقره بارنامه انواع لوازم التحریر، یک برگ تصویر پروانه حمل کالا و تصویر یک برگ توزین را به کارآگاهان ارائه کرد.

کرمی خاطرنشان کرد: با راهنمایی راننده صاحب کالا شناسایی و با حضور وی کانتینر تخلیه شده و سپس با شمارش کالاها و ارسال نمونه به گمرک قم، کارشناسان اعلام کردند بخشی از کالا حدود سه میلیارد و 820 میلیون ریال با اسناد ابرازی مطابقت ندارد.

وی گفت: سرانجام متهمان به همراه پرونده تحویل مرجع قضایی استان شدند.

رئیس پلیس آگاهی قم همچنین با اشاره به دستگیری چهار سارق منزل در استان گفت: متهم ردیف اول پس از جدایی از همسر خود و پرداخت 120 سکه طلا به عنوان مهریه قصد داشت با همراهی دوستانش سکه های پرداختی را سرقت کند.

کرمی اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت طلا از منزلی در قم، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم قرار گرفت.

وی گفت: سارقان با ورود به منزل مذکور، مقداری طلا شامل چهار حلقه النگو، یک جفت گوشواره، 2 حلقه انگشتر و یک زنجیر پلاک را سرقت کرده که در ادامه پس از بررسی محل سرقت و همچنین بررسی جغرافیای جرم توسط کارآگاهان، چهار تن در این رابطه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی استان دستگیر شدند.

کرمی گفت: در ادامه طی تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، متهم ردیف اول پس از جدایی از همسر خود و پرداخت 120سکه طلا به عنوان مهریه قصد داشت با همراهی دوستانش سکه های پرداختی را سرقت کند.

وی افزود: در نهایت متهمان به انضمام پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

رئیس پلیس فتا استان قم نیز با تاکید بر این که خرید و فروش هر گونه اقلام دارویی در فضای مجازی غیر قانونی است، گفت: در راستای سالم سازی محیط فضای مجازی، پلیس فتا استان همگام با پلیس فتا ناجا و سایر کشورها اقدام به اجرای طرح پانجیا نمود.

سرهنگ علی موالی اظهار داشت: در طرح پانجیا که هر سال در اکثر کشورهای دنیا به منظور شناسایی و برخورد با سایت‌ها، وبلاگ‌ها و کانال‌های فروش داروهای غیرمجاز انجام می‌شود، چندین پرونده قضایی در این رابطه در استان تشکیل شده است.

وی افزود: در سال جاری نیز با اجرای طرح پانجیا 11، افرادی که در فضای مجازی از قبیل وب سایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی به فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی مشغول بودند، شناسایی و در نهایت تعداد 10 تن شناسایی و برای آن ها پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه عمده این داروها، داروهای ترک اعتیاد و کاهش وزن و لاغری است شهروندان دقت داشته باشند برای دریافت هر گونه خدمات پزشکی به مراکز درمانی و پزشکان معتبر مراجعه و نیازهای دارویی و پزشکی خود را از داروخانه های مجاز در سطح شهر تهیه کنند.

موالی در ادامه از کاربران خواست، در صورت مشاهده خرید و فروش هر نوع دارو در فضاهای مجازی، از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی آن را ثبت کرده و همچنین از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.