به گزارش خبرگزاری برنا از قم،  سید محمد رضا هاشمی در جلسه جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم گفت: باید در راستای تنظیم بازار کوشیده و این شامل همه اقلام می شود که باید دقت نظر داشت.

سرپرست استانداری قم افزود: مثلا در خصوص قیمت شن و ماسه باتوجه به وضعیت کنونی، افزایش قیمت دوباره آن در استان توجیه ندارد و هر گونه قیمت گذاری در این خصوص باید بر اساس آنالیز قیمت باشد.

وی تاکید کرد: باید یک کمیته برای آنالیز قیمت شن و ماسه با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و کامیون داران و معدن داران تشکیل تا بر اساس آن قیمت جدید مشخص شود.

هاشمی تاکید کرد: باید از هم اکنون به فکر تامین میوه شب عید بود و در این راستا باید از ظرفیت شرکت های تعاون روستایی و همچنین سازمان صنعت معدن تجارت استفاده کرد.

سرپرست استانداری قم گفت: مردم بهترین ناظر در حوزه بازار هستند و باید در این زمینه به دستگاه های دولتی کمک کرده و با نظارت بر بازار از افزایش قیمت های بیهوده جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر سیاست تشویقی گفت: کاسبانی داریم که بر اساس قیمت خرید، اجناس را به مردم می فروشند که اینها کاسبان منصف هستند و باید مورد تشویق قرار گیرند.

هاشمی به سامانه تلفنی 124 و گزارشات مردمی اشاره کرد و گفت: این سامانه باید بیش از پیش مورد توجه باشد، باید بدانیم که تنها یک نهاد نمی تواند بازرسی کند و باید همگان در این راستا اهتمام داشته باشند و فروشنده باید به خریدار فاکتور بدهد.

وی در پایان به صنعت فرش در استان قم اشاره کرد و گفت: سال گذشته 420 میلیون دلار صادرات فرش از کشور صورت گرفت، که 70 میلیون دلار آن مربوط به فرش استان قم بود و این نشان دهنده جایگاه فرش قم است.

سرپرست استانداری قم گفت: هنرمندان قمی توانسته اند بسیاری از فرش های دستباف نفیس در نمایشگاه های فرش ایران را ببافند که باید با توجه به صنعت فرش در زمینه اقتصاد مقاومتی گام برداشت.