به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محسن اعتماد مدیر کل راه آهن قم گفت: در طراحی این خط از مشاور بخش خصوصی کمک گرفته شده و تا کنون ۷۰ درصد زیر سازی این بخش انجام شده که امیدواریم با تزریق اعتبار، تا ماه آینده زیر سازی انجام و سپس عملیات روسازی آغاز شود.

وی افزود: عملیات زیر سازی اتصال گمرک قم به راه آهن که از ابتدای امسال آغاز شده در حال اتمام است و چنانچه نقدینگی لازم تزریق شود، تا پایان امسال نهایی می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این منطقه چشمه‌های زیادی از بار وجود دارد که به شبکه ریلی متصل نیست، ادامه داد: در این زمینه برنامه‌ای برای بازاریابی و شناسایی چشمه‌های بار طراحی شده و در این راستا جلساتی با صاحبان بار و کارخانه داران برگزار شده که نتیجه این امر، رشد و استقبال از انتقال بار بر روی ریل در این اداره کل بوده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر ۱۸میلیون تن بار در صف انتقال به ریل قرار دارد و با شناسایی چشمه‌های متعدد بار، حجم عظیمی از مصرف سوخت در کشور کاهش خواهد یافت، گفت: ظرفیت انتقال بار به ریل در این اداره کل بسیار بالاست که در همین رابطه نقشه انتقال بار تدوین شده است.

اعتماد با اشاره به اینکه مناطقی مانند منطقه ویژه سلفچگان، گمرک قم، شهرک شکوهیه و سیلوی گندم شهید نخعی قم از جمله چشمه‌های بار شناسایی شده توسط اداره کل راه آهن قم است، گفت: گمرک قم در فاصله ۳ کیلومتری ایستگاه گار قرار دارد و بر این اساس تفاهم نامه‌ای با گمرک منعقد و قرار شده تا سالانه یک میلیون تن بار از این گمرک به ریل منتقل شود.

وی با بیان اینکه اداره کل راه آهن قم در ۴ مسیر جنوب، جنوب شرق، محور جدید و قدیم به تهران قرار دارد و تعدادی از قطار‌های باری از این مسیر عبور می‌کنند، افزود: تمامی قطار‌هایی که به سمت قم حرکت می‌کنند در ایستگاه مانوری قم، تنظیم و تشکیل شده و به مقاصد مختلف اعزام می‌شوند تا آنجا که روزانه بالغ بر ۳۰ رام قطار باری از این ایستگاه عبور کرده و تخلیه و بارگیری می‌شوند.

اعتماد با تاکید بر اینکه بر اساس محاسبات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی، انتقال هر تن کیلومتر بار با قطار ۴۰ سی سی صرفه جویی سوخت به دنبال دارد، گفت: بر این اساس، با یک محاسبه کوچک می‌توان دریافت که انتقال بار به ریل در صرفه جویی مصرف سوخت چه مزایایی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه فاصله ایستگاه سواریان تا منطقه اقتصادی ویژه سلفچگان ۱۱ کیلومتر است، افزود: ۶۰ درصد از زیر سازی اتصال این ایستگاه به منطقه اقتصادی سفلچگان انجام شده و در تلاش هستیم با کسب ۳۵ میلیارد تومان اعتبار، این مسیر را تا سال آینده تکمیل کنیم که این امر موجب انتقال سالیانه ۳میلیون تن بار از جاده به ریل می‌شود.

مدیر کل راه آهن قم اضافه کرد: شهرک شکوهیه نیز ۷ کیلومتر با ایستگاه گار فاصله دارد و اتصال آن به شبکه ریلی موجب انتقال ۳ میلیون تن بار به روی ریل می‌شود.

اعتماد گفت: طراحی این مسیر از سوی اداره کل راه آهن قم انجام و گزارش نهایی آن آماده است و در حال مذاکره برای طراحی مسیر، احداث زیر سازی و امضای تفاهم نامه در این باره با شهرک شهید شکوهی هستیم.

مدیر کل راه آهن قم با بیان اینکه سیلوی گندم در ۱۳ کیلومتری ایستگاه ساوه واقع شده است افزود: با اتصال این سیلو به راه آهن، سالانه یک میلیون تن بار به ریل انتقال می‌یابد که تقریباً ۷۰ درصد آن انجام شده و با تزریق نقدینگی، این پروژه تا پایان امسال خاتمه خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین فعالیت باری اداره کل راه آهن قم به تخلیه بار اختصاص دارد گفت: بار صادراتی به آسیای میانه از ابتدای امسال ۱۵ درصد افزایش یافته و بار کانتینری نیز در مقایسه با ۶ ماه سال گذشته ۴ برابر شده است.