به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسن عابدی در مراسم افتتاح آکادمی جودو استان قم که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد گفت: افتتاح این سالن برگ زرینی بر افتخارات استان قم است که امیدوارم از این مجموعه شاهد رشد ورزشکاران و همچنین کسب افتخارات برای کشور و استان باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم بیان داشت: در سال جاری، 10 پروژه ورزشی را تکمیل و تجهیز کردیم که برای آن 100 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد که افتتاح این سالن یکی از آن پروژه ها است.

وی ادامه داد: تا پایان سال چهار پروژه ورزشی و دو باب خانه جوان نیز در بخش های کهک و دستجرد به بهره برداری می رسد تا بتوانیم با افتتاح آنها شاهد گسترش و توسعه ورزش در استان باشیم.

عابدی به زمین چمن مصنوعی جانبازان اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز در کنار احداث زمین چمن مصنوعی بخش کهک قم تا پایان سال به بهره برداری می رسد که با افتتاح آنها توسعه و عدالت در احداث پروژه ها در بخش ها و روستاهای استان را نیز شاهد خواهیم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به افتتاح خانه جودو قم گفت: این سالن در مجموعه ورزشی راحله به بهره برداری رسید که در زمینی به متراژ هزار و 150 متر و با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد ریال در اختیار جوانان و ورزشکاران قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این سالن در منطقه کمتر برخوردار نیروگاه قم ساخته شده که با احداث آن در راستای توسعه عدالت ورزشی اقدام کرده ایم.

عابدی با اشاره به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان قم در بین دستگاه های اجرایی استان، تنها دستگاه هایی است که توانسته از ماده 27 و واگذاری به بخش خصوصی استفاده کند که چهار پروژه در این زمینه واگذار شده است.