به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سرهنگ صیاد درویشی اظهار داشت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر قاچاق احشام از روستایی در قم به سمت به مرز شرقی و کشورهای همسایه، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی استان قرار گرفت.

وی بیان داشت: در ادامه مأموران با بررسی‌های صورت گرفته ضمن تأیید صحت موضوع، بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی وارد عمل شدند و ۳ نفر را در این رابطه دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با بیان این که دو نفر از افراد دستگیر شده اهل یکی از استان‌های مرزی و نفر سوم اهل یکی از روستاهای قم بوده و نقش واسطه‌گری داشته است، تصریح کرد: متهمان قصد داشتند ۱۰ رأس احشام از نوع گاو ماده مولد را به مرز شرقی و کشور همسایه منتقل کنند که با هوشیاری پلیس ناکام ماندند.

وی ارزش احشام قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان بیش از ۱.۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: نهایتاً متهمان به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

سرهنگ درویشی قاچاق را یکی از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی رونق بخشی به تولید داخل و رفع دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی مردم است که نیروی انتظامی با مبارزه بی امان با هرگونه قاچاق، تلاش وافری برای تثبیت شعار اقتصاد مقاومتی دارد.