به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمدعلی دهدشتی، درباره ویژگی‌های دوازدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) اظهار کرد: امسال و در دوازدهمین دوره این مسابقات برنامه‌ریزی خوبی چه برای متسابقان و چه برای داوران انجام شده بود.

دهدشتی ادامه داد: سال‌‌های قبل با توجه به وجود حجم انبوهی از متسابقان، فعالیت تیم داوری مسابقات با مشکلاتی رو‌به‌رو شد، اما امسال با توجه به برنامه‌ریزی دقیقی که پیش از مسابقات انجام شد، با وجود متسابقان فراوان، تیم داوری با مشکلات چندانی مواجه نشد.

این مدرس قرآن کریم تصریح کرد: در این دوره با وجود تیم‌های مختلف و جداگانه برای داوری، از زحمات داوران کاسته شد. داوری مسابقات در سال‌های گذشته مقداری سخت بود و برخی اوقات کار به جایی می‌رسید که ممکن بود تا داوران در مراحل پایانی و زیر فشار کار داوری، نمره مناسبی به متسابقان ندهند.

دهدشتی گفت: سطح متسابقان امسال خیلی بهتر از سال‌های گذشته است. حتی تیمی از داوران پیش از برگزاری مسابقات اصلی، متسابقان را ارزیابی کردند‌ و این باعث شد تا شرکت‌کندگان با سطح بالاتری در مسابقات اصلی حاضر شوند.

وی با بیان اینکه برگزاری رقابت‌هایی مانند مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) تأثیر بسزایی در سطح کشور دارد، اظهار کرد: کسانی که نمی‌توانند در مسابقاتی مانند مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه و ... شرکت کنند، امید این را دارند تا در این آزمون شرکت کرده و توانایی‌های خود را بسنجند.

دهدشتی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود، از تمامی دست‌اندرکاران و مجریان این مسابقات قدردانی کرد.