به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار با شهردار قم با اشاره به وظایف شهرداری گفت: شهرداری در مسائل مختلف وظیفه دارد که باید همواره در راستای توجه به آنها بکوشد.

مرجع تقلید جهان تشیع عنوان داشت: شهرداری قم در امور مختلف موفق بوده است که قابل تقدیر است ولی باید خدماتی که انجام می شود، اطلاع رسانی شده و به گوش مردم برسد.

وی بیان داشت: باید مردم از خدماتی که ارائه می دهید مطلع شوند و بدانند که شهرداری قم در چه زمینه هایی و در چه سطحی خدمات ارائه می دهد و فعالیت دارد.

آیت الله مکارم شیرازی به در پیش بودن نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: این ایام برای قم دارای ویژگی های خاصی است و باید آماده پذیرش و خدمت در جهات مختلف به زائران بوده و بکوشیم تا از آنها به صورت مطلوب پذیرایی شده و خدمات رسانی شوند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: میزبانی قم در نیمه شعبان یک حرکت فرهنگی مهم است و باید همه دستگاه ها و شهرداری قم در این زمینه نقش مهم و اساسی خود را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه مردم هنو نگران سیل های احتمالی هستند گفت: باید از هم اکنون مکان هایی که آسیب پذیر بوده را شناسایی و اجازه ندهیم که مردم به آنجا تردد داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: در بستر و حاشیه رودخانه ها منازلی که ساخته شده باید تخلیه شوند و برای اینگونه اتفاقات باید آماده بود.

وی در پایان خطاب به مسئولان شهرداری گفت: شهرداری باید در کنار توجه به مسائل زیباسازی و نظافت شهر به مسائل فرهنگی نیز توجه کند، مردم از قم انتظار دارند با وجود اینکه کارهای فرهنگی بسیاری توسط شهرداری شده، اما باز هم ادامه دار باشد.