به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر محمد شهیدی با اشاره به فعالیت و برنامه ریزی های صورت گرفته همزمان با نیمه شعبان گفت: در نیمه شعبان سال جاری دانشگاه علوم پزشکی قم به روال سال های گذشته در حوزه های مختلف اورژانس، درمان و بهداشت به نمازگزاران مسجد مقدس جمکران خدمت رسانی گسترده ای خواهد داشت.

وی بیان داشت: ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی با دستور رئیس دانشگاه تشکیل و جلسات تخصصی و بازدیدهای میدانی انجام شده و کمیته های درمان ، پیش بیمارستانی ، بهداشت و غذا و دارو در این ستاد تشکیل و هماهنگی های لازم به عمل آمده است.

دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی ابراز داشت: با هدف آمادگی کامل در راستای مدیریت حوادث ‌چهار پست درمان اضطراری در داخل و‌خارج از رینگ اصلی مسجد مستقر خواهد شد که اضافه بر تجهیزات و ‌امکانات مقتضی نیروی انسانی اعم از پزشک متخصص طب اورژانس، پزشک عمومی و پرستاران و تکنسین های فوریت پزشکی در آنها حضور فعال خواهند داشت تا آمادگی مقتضی برای مواجهه با هر نوع حادثه فردی یا جمعی احتمالی فراهم شود.

دکتر شهیدی بیان داشت: همچنین به شهرها و استان های مجاور و‌ سازمان اورژانس کشور نیز آماده باش لازم ارسال شده تا لجستیک و تمهیدات مقتضی را فراهم کنند تا در صورت نیاز به سرعت ارسال شود.

وی از حضور آمبولانس، موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: چینش ها به صورت اصولی انجام شده و اضافه بر تشکیلات عادی، کمیته پیش بیمارستانی تمهیدات بسیار ویژه ای را برای مسجد جمکران و حرم مطهر در نظر گرفته است.

دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی به تامین ذخیره دارویی متناسب با ماموریت های ویژه و همچنین استقرار تیم بهداشتی معاونت بهداشت دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز برنامه ریزی ها انجام شده که امیدواریم با عنایت ویژه حضرت ولیعصر(عج) شاهد مشکل نباشیم.

دکتر شهیدی گفت: علاوه بر این خدمات درمانگاه دارالشفای مسجد جمکران، پست های بسیج جامعه پزشکی و پایگاه های هلال احمر در راستای ویزیت و ارائه خدمات تشخیصی درمانی، سرپایی غیر اورژانسی به زائران فعال خواهند بود.