به گزارش خبرگزاری برنا از قم، رسول منعم درنشست صمیمی استاندار قم با جوانان با اشاره به تاثیر مطلوب بیانیه گام دوم بر جوان گرایی، گفت: این بیانیه تاکیدی بر نقش جوانان درتحقق پیشرفت نظام اسلامی و ضرورت استفاده از توانمندی و استعداد این قشر از جامعه در امور مختلف است.

وی اضافه کرد: به طوری که در فصل پنجم این بیانیه مهمترین ماموریت نسل جوان برای گام دوم انقلاب ترسیم و بر نقش جوانان در حوزه های علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، مبارزه با فساد، عزت ملی، سبک زندگی و روابط خارجی تاکید شده است.

وی درادامه با بیان اینکه جوانان مهمترین بخش اجتماع هستند که زمینه ساز توسعه و تعالی کشور می باشند، اضافه کرد: حضور جوانان پویا و خلاق در عرصه های مختلف نوید بخش آینده ای روشن فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و باید بسترساز درخشش جوانان در مسیر پیشرفت و توسعه باشیم.

منعم همچنین گفت: با تلاش، جدیت و کوشش دولت تدبیر و امید در راستای توجه به جوانان شاهد توفیقات قابل توجهی در شاخصه های مختلف جوانان در سطح کشور هستیم.

وی با اشاره به این که 35 برنامه مختلف و متنوع برای هفته جوان پیش بینی شده، گفت: برگزاری نشستها با حضور مسئولان استان و جشن ویژه روز جوان همراه با جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی و تجلیل از جوانان برتر از جمله این برنامه هاست.