به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید حسن‌ هانی امروز در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه قم که به مناسبت روز ارتباطات انجام شد گفت: با اقدامات و زیرساخت های ایجاد شده سال گذشته بیش از ٢ میلیارد تراکنش بانکی در فضای ارتباطات را پشتیبانی کردیم که موجب کاهش هزینه ها شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم گفت: تمامی شبکه های کشور امکانات نسل چهارم را دارا هستند که بستر مناسبی برای کسب و کار به شمار می روند.

وی اذعان داشت: تولیدات نرم افزاری تلفن همراه به رشد سه برابری رسیده است و با توجه به رشد گوشی های تلفن همراه، این نرم افزارها می ‌توانند نیازهای مردم را رفع کنند.

هانی گفت: یکی از مسائل موضوع اشتغال بوده است که از نیازهای اصلی برای فعال کردن اشتغال فراهم کردن بستر کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات است که در این زمینه نیز اقدامات و برنامه ها انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم تصریح کرد: با اقدامات و پیگیری های انجام شده و ایجاد بسترهای مناسب، بیش از ٢٠٠ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات در استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به موضوع شبکه های اجتماعی گفت: یکی از پیامدهای پر تشنج جامعه بحث فضای مجازی و شبکه ‌های اجتماعی است و این فضا اگر در دست دشمن باشد به ما ضربه خواهد زد.