به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علی‌اصغر پیوندی در دیدار با آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع تقلید شیعیان که در بیت معظم له برگزار شد،اظهار داشت: خسارت‌های مادی و معنوی سیل فروردین‌ماه در 5 استان کشور بسیار وسیع‌تر از 19 استان درگیر دیگر بود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کمک به سیل زدگان تصریح کرد: کمک‌های مردم قم به مردم سیل‌زده بسیار قابل‌توجه بود، کمک‌های نقدی و غیر نقدی قمی‌ها در سطح کشور رتبه سوم را به دست آورده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با بیان فعالیت های جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: در مسئله فرهنگ‌سازی، حوزه جوانان، خیرین و آموزش‌های همگانی اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مستمری را در طول سال انجام می‌دهد.

پیوندی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر سابقه فعالیت 95 ساله در سطح کشور داشته است،افزود: هلال احمر همواره در بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار مردم حضور داشته و بخشی از دردهای آن‌ها را کاهش داده است.

وی با بیان اینکه در زمینه امدادرسانی به مردم خسارت‌دیده، تعامل و همکاری بین دستگاه‌های مختلف لشکری و کشوری قابل‌توجه است،خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و موروثی حاصل از سیلاب با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بحران‌های احتمالی مدیریت و کنترل شد.