به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قم در این آیین اظهار کرد: تفاهم‌نامه مذکور از آبان ماه سال گذشته در دست تدوین و پیگیری بوده است.

ابوالفضل شریفی ادامه داد: تربیت کادر متخصص از ضروریات اصلی در زمینه فعالیت و پیشگیری از مواد مخدر به‌ویژه در سطح مدارس است که بانوان طلبه می‌توانند تاثیرگذاری عمیقی روی این مساله داشته باشند.

وی افزود: مدیریت حوزه علمیه خواهران در توجه به مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه حساسیت خاصی دارد.

وی اهمیت تفاهم‌نامه مذکور را یادآوری کرد و گفت: با امضای این تفاهم‌نامه گام بزرگی در پیشگیری از اعتیاد در بین زنان جامعه برداشته خواهد شد.

شریفی در ادامه ابراز کرد: در ۴ سال گذشته ۸۰۰ زن معتاد در سطح استان قم شناسایی‌شده که ۶ درصد از جامعه معتادان استان را شامل می‌شوند، این افراد در مراکز ترک اعتیاد ساماندهی شده و در حال عبور از این بحران هستند.

وی با اشاره به برخی اقدام‌های سال گذشته استان در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: در قالب طرح «دوباره زندگی» سال گذشته ۱۴۱ بهبودیافته از مواد مخدر جشن ازدواج مجدد خود را برگزار کردند.

این تفاهم‌نامه با موضوع هم کاری‌های آموزشی، فرهنگی، تبلیغی و پژوهشی در اجرای برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اعتیاد بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب به امضا دو طرف رسید.

برنامه‌ریزی و اجرای مشترک طرح‌های پیشگیری، اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و توانمندسازی به همراه همکاری در برگزاری همایش‌های مشترک، ایجاد زمینه آموزش‌های پیشگیرانه و توانمندسازی طلاب، معرفی نیازها و اولویت‌های پژوهشی در دوره‌های مقدماتی و تکمیلی از زمینه‌های اجرای این تفاهم‌نامه است.

هدف اصلی از انعقاد این تفاهم‌نامه اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر با استفاده از بانوان مبلغ در سطح کشور است.