به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مسجد مقدس جمکران به جلوه‌های تقوا، اشاره کرد و گفت: از جلوه های بارز تقوا تقوا در گفتار و نوشتار در فضای مجازی است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرآن می‌فرماید قول سدید داشته باشید، افزود: قول سدید گفتاری است که بتوانید اثباتش کنید و برای آن سند داشته باشید و از مصادیق نقطه مقابل قول سدید دروغ است.

وی ادامه داد: دروغ تنها در مسائل فردی نیست  بلکه در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هم مصداق دارد و چه‌بسا دروغ گفتن در این عرصه‌ها گناه دوبرابری داشته باشد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه دروغ ایمان و بنیان ایمان را خراب می‌کند افزود: در روایات آمده است که باید دروغ‌گویان را با گوش ندادن به حرف‌هایشان ناکام گذاشت، بسیاری از مطالب دروغ در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و برخی افراد بدون یقین داشتن به موضوع آن را نقل می‌کنند که آن‌ها نیز در گناه آن دروغ شریک هستند.

 وی در ادامه با بیان اینکه برائت از مشرکین ویژگی حضرت ابراهیم است گفت: قرآن می‌فرماید شما هم به ابراهیم خلیل‌الله (علیه السلام) اقتدا کنید و برائت از مشرکین داشته باشید. برائت از مشرکین سیره قرآن، پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام) در حج است.

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: بی تردید امروز برائت از آمریکا و رژیم صهیونیستی جلوه غیرت دینی است، امروز آمریکا و هم‌پیمانانش با اسلام ناب مقابله دارند.

 آیت‌الله خاتمی افزود:آمریکا و هم‌پیمانانش در خط مقدم نقض حقوق بشر هستند، این‌ها اصلاً درکی از حقوق بشر ندارند.

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در پایان با بیان اینکه ملت ایران ماندگارند و به یاری خداوند مشکلات را پشت سر خواهند گذاشت تصریح کرد: همه رئیس‌جمهورهای آمریکا آرزوی از بین بردن انقلاب اسلامی را داشتند ولی این آرزو را با خود به گور بردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: