به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سردار سید جواد هاشمی در نشست خبری با رسانه های استان ضمن گرامی داشت سالروز شهادت شهید صارمی و گرامی داشت روز خبرنگار و بزرگداشت دهه ولایت افزود: سالروز ورود آزادگان نمایش اتحاد و یکپارچگی، غیرت دینی و عزم استوار و استقامت و ایثار ملت شریف ایران در برابر دشمنان است.

وی اضافه کرد: آزادگان سفیران انقلاب اسلامی در اسارت بودند که فریاد آزادگی را سردادند و زیر سخت ترین شکنجه ها ایستادگی کردند و از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع نمودند.

سردار هاشمی ادامه داد: امروز این عزت و سربلندی و امنیت را مدیون مردان رزم آور، شجاع، با ایمان و ایثارگر در اوج قله ایثار هستیم که از جان و اعضا و جوارح خویش گذشتند و هشت سال در جنگی نا برابر مقاومت نمودند.

وی اضافه کرد: ملت آزاده ایران به رهبری امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی به طومار 2500ساله طاغوت پایان داد و در طول هشت سال دفاع مقدس مردانه پای ارزشهایش ایستاد و طی سالهای پس از جنگ تحمیلی در جنگ نرم در برابر تهدیدات، تحریم ها و ترورها همچنان ایستاده و مدافع ارزشهای انقلاب است .

سردار هاشمی افزود: امروز مفتخریم خدمت گزار 2500نفر از آزادگان و خانواده معظم ایشان باشیم، از 591 آزاده استان قم 102 آزاده بالای پنج سال اسارت دارند و تاکنون 12 شهید از آزادگان تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی به مراسم روز آزادگان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همزمان با سالروز ورود آزادگان 26 مرداد ساعت 18:30 مراسم بزرگداشتی با حضور آزادگان و خانواده معظم ایشان در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می شود و در این مراسم ضمن خاطره گویی و مراسم مداحی سخنرانی توسط نماینده ولی فقیه، امام جمعه قم و تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) آیت الله سعیدی برگزار می شود.

سردار هاشمی ادامه داد: دیدار آزادگان با مراجع عظام، دیدار با جمعی از آزادگان در قالب طرح سپاس، گلباران مزار شهدای آزاده و تجلیل از تعدادی از آزادگان در مراسم سالروز ورود آزادگان از دیگر برنامه ها می باشد.

وی بیان داشت: لازم به ذکر است هم اکنون 33 نفر از آزادگان و خانواده معظم ایشان از نخبگان شاهد و ایثارگر می باشند.

وی به فعالیت تشکل آزادگان اشاره کرد و افزود: این تشکل از تشکلهای فعال استان است که هر ماه با حضور 300 نفر جلساتی را برگزار و  ضمن تعامل با یکدیگر و بیان خاطره گویی به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مشغول هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: