به گزارش خبرگزاری برنا از قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در نشست صمیمی با نمایندگان تشکل های مردم نهاد استان قم طی سخنانی با بیان اینکه امروزه سازمان های مردم نهاد سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شوند گفت: برای رشد و توسعه ی کشور در زمینه های مختلف، محور برنامه ریزی ها باید تشکل های مردم نهاد باشند.

وی با بیان اینکه تشکل ها فرصت بی بدیل برای مسئولان در راستای تحقق توسعه پایدار هستند افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید از این ظرفیت استفاده کنند.

استاندار قم بیان کرد: تشکل ها بایستی در حوزه های مختلف برنامه ها و دغدغه های خود را ارائه دهند و دستگاه های اجرایی باید این برنامه ها را در راستای تصمیم گیری و سیاست گذاری های کلان خود مورد استفاده قرار دهند.

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغ شده به دستگاه های اجرایی مبنی بر استفاده از ظرفیت های صاحبنظران و سازمان های مردم نهاد گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید از اندیشه ی نخبگان برای پیشبرد اهداف توسعه ای استان استفاده کنند.

مقام عالی دولت در استان گفت: سازمان های مردم نهاد باید با تشکیل گروه های کاری، شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان که مهمترین نهاد برنامه ریزی در استان قم است را در برنامه ریزی و تصمیم گیری کمک کنند.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود تعدد سازمان های مردم نهاد در زمینه های مختلف را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی از فعالیت ها، مخاطبین و جامعه هدف سمن ها گفت: بایستی این سازمان ها متمرکز و ساماندهی شوند.

وی با بیان اینکه از ظرفیت فرهنگسرای جوان برای استقرار تشکل ها بایستی استفاده شود تاکید کرد: در صورت سازماندهی و ساماندهی فعالیت های سازمان های مردم نهاد، جهت استقرار و توسعه سمن ها حمایت بیشتری خواهیم داشت.

سرمست همچنین با تاکید بر اینکه شهر قم بعد بین المللی دارد و یک جهان شهر اسلامی است گفت: ما موظف به شناساندن ابعاد بین المللی این شهر هستیم و در این راستا سمن ها باید ما را کمک کنند.

استاندار قم در این جلسه به تعدادی از پرسش ها، انتقادات و پیشنهادات نمایندگان سازمان های مردم نهاد قم پاسخ گفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: