به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره امام سجاد(ع) اظهار داشت: صحیفه سجادیه دارای مضامین والایی است که باید فراگرفته شود.

وی صحیفه سجادیه را گنجی پنهان دانست و افزود: متأسفانه با وجود ارزش بالای صحیفه بسیاری از افراد از وجود چنین گنج با ارزیش بی اطلاع هستند.

این استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: صحیفه سجادیه موجب قرب و نزدیکی به خداوند متعال است بنابراین باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به لزوم نشر معارف صحیفه سجادیه به سراسر دنیا، افزود: این کتاب بزرگ زبان فطرت است و نشر آن تنشی ایجاد نمی‌کند.

آیت الله سبحانی بیان کرد: صحیفه سجادیه تأثیر بسیاری در تقریب مذاهب دارد و باید چهار کتاب ملحق صحیفه سجادیه در کنار کتاب اصلی نیز نشر و ترویج داده شود.

وی گفت: دشمنان اسلام در طول دوره‌های مختلف توطئه افکنی‌ و دسیسه‌چینی‌ بسیاری داشته‌اند که باید این توطئه‌ها به خوبی شناسایی شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه دشمن از هیچ کاری برای ضربه زدن به تشیع و نظام جمهوری اسلامی ایران دریغ نمی‌کند، افزود: یکی از راه‌هایی که امروزه دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی بکار گرفته، فضای مجازی است.

وی بیان کرد: با وجود اقداماتی که دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و جمهوری اسلامی انجام می‌دهند لازم است از ایجاد تنش جلوگیری کنیم و در کنار آن بتوانیم به ‌درستی معارف دینی را تبلیغ کنیم.

آیت الله سبحانی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است و برخلاف برخی کشورهای عربی به‌هیچ‌عنوان سرسپرده و وابسته به کشورهای دیگر نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: