به گزارش خبرگزاری برنا از قم٬ مرتضی حیدری در نشست صمیمی استاندار قم با دهیاران شهرستان قم که در سالن معصومیه فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: نگاه به دهیار، نگاه به یک نیروی متخصص و متعهد و دارای صلاحیت‌های اخلاقی و اجتماعی برای سامان دادن به روستاها است.

فرماندار قم با اشاره به اینکه وقوع انقلاب اسلامی تمام باورهای غلط را به هم زد، افزود: طبقه‌بندی در جامعه و مکتب حسینی  جایگاهی ندارد، روستایی یک انسان آگاه و توانمند و متفکر است که برای زندگی سعادتمند تلاش می‌کند.

حیدری گفت: 180 نقطه در استان قم در اختیار دهیاران است و دهیاران در کنار شوراها، امور روستاها را مدیریت می‌کنند که اگر مقررات بر اساس وظایف با صداقت و دلسوزی اجرا شود، مردم کمتر اذیت خواهند شد. کما اینکه نظام، این ساختار را برای  بهبود اوضاع شهر و روستا فراهم آورده است.

وی از تحول در روستاها با اختصاص مالیات بر ارزش‌افزوده و هزینه آن توسط دهیاران خبر داد و اعتبارات واریزی دهیاری‌های بخش‌های پنج‌گانه استان قم از محل اعتبارات مالیات بر ارزش‌افزوده از سال 92 تاکنون را این‌گونه عنوان کرد: بخش مرکزی 22 میلیارد و 600 میلیون تومان، بخش کهک 16 میلیارد و 800 میلیون تومان، بخش سلفچگان 13 میلیارد و 800 میلیون تومان، جعفرآباد 13 میلیارد و 900 میلیون تومان، 11 میلیارد و 70 میلیون تومان.

فرماندار قم اضافه کرد: درمجموع 78 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش‌افزوده از سال 92 تاکنون به دهیاری‌های بخش‌های پنج‌گانه استان قم واریزشده است که این اعداد علاوه بر هزینه‌های شوراها و اعتبارات ملی و استانی است.

وی ادامه داد: دهیار در کنار بخشدار و شورا سعادت مردم را تضمین می‌کند و روستا محل تولید نشاط آبادانی و تضمین حیات برخی از شهرهاست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: