به گزارش خبرگزاری برنا از قم، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم در این جلسه گفت: از ابتدای سال ۹۷ در حوزه فناوری اطلاعات، مطالعات راهبردی در حوزه فناوری در دستور کار شهرداری قرار گرفت که بر اساس مطالعات انجام‌شده معماری نوین در حوزه فضای مجازی شهر ترسیم شد.

کوروش محمدحسینی ادامه داد: معماری نوین فضای مجازی شهر قم، برنامه کلان دوم فناوری اطلاعات قم، تدوین استانداردها و دستورالعمل‌ها و شناسایی و ساماندهی ۵۲ نرم‌افزار موجود در شهرداری ازجمله اقدام‌های مطالعاتی حوزه فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته در حوزه توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات در شهرداری قم، گفت: زیرساخت‌های نرم‌افزاری شهرداری و شهر هوشمند با راه‌اندازی زیرساخت‌های ESB ، SDP و CAS مبتنی بر آخرین فناوری‌های روز دنیا قم را در این حوزه به شهرهای پیشرو در کشور تبدیل کرد.

محمد حسینی ادامه داد: پورتال خدمات محور و یکپارچه، میز خدمت الکترونیکی، شبکه الکترونیکی خدمات هوشمند(شاخه)، سامانه نقشه نمای شهر و سامانه داده نمای شهر ازجمله درگاه‌های طراحی‌شده برای دسترسی مردم به خدمات الکترونیک شهرداری است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت راه‌اندازی قم کارت ادامه داد: این سامانه به ۲ صورت آنلاین و آفلاین طراحی‌شده است که شهروندان با استفاده از این کارت می‌توانند به بسیاری از خدمات شهری دسترسی ساده داشته باشند.

محمد حسینی ادامه داد: ۱۸ خدمت از خدمات حوزه شهرسازی شهرداری قم از طریق سامانه میز خدمت الکترونیکی قابل‌دسترسی است که تعداد خدمات الکترونیکی به‌مرور افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به ویژگی‌های سامانه شفافیت شهرداری قم، گفت: اطلاعات مربوط به بودجه، تعرفه و بهای خدمات مربوط به شهرداری و سازمان‌های مربوطه، معرفی مدیران شهرداری و همچنین قوانین مرتبط در این سامانه در دسترس شهروندان قرارگرفته است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: