به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد خامه یار در گفتگو باخبرنگاران اظهار داشت:مانند سالهای گذشته وهمزمان با سراسر کشور،نماز ظهرعاشورا باحضور علما ومردم قم  وبه امامت آیت الله سعیدی تولیت آستانه مقدسه در ظهر عاشورا در حرم واطراف حرم ،همچنین امام زادگان شاه سید علی وسید معصوم برگزار خواهد شد.

وی افزود:حدود ۲هزار نفر از پرسنل شهرداری قم در هنگام برپایی این نماز به ارائه خدمت به نمازگذاران خواهند پرداخت ومراسم برپایی این نماز به صورت مستقیم از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

خامه یار ضمن اشاره هیئت هایی که دسته های عزای خود را به خیابان می‌آورند، گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تمام دسته‌های عزاداری موظفند زمان نماز، از عزاداری خودداری نمایند و در صورت امکان به صفوف نماز بپیوندند وحتی اذان را نیز از بلندگوهای خود به صورت زنده پخش نمایند؛ لذا از تمام عزاداران و افراد حاضر در موکب‌های اطراف حرم خواهشمندیم که با وضو باشند و مهر یا جانماز به همراه داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از پیام های روز عاشورا، اقامه نماز در اول وقت است، تصریح کرد: ان شاءالله نماز ظهر عاشورا در سراسر استان، به تبعیت از امام حسین(ع) در روز عاشورا، زیر آسمان برگزار می‌شود.

وی گفت: شبستان بزرگ مسجد امام حسن عسکری، مسجد مدرسه آیت‌الله العظمی گلپایگانی‌(ره) برای برگزاری نماز خواهران در نظر گرفته شده و مدارس مسیر عزاداران در هسته مرکزی شهر به منظور برگزاری نماز جماعت خواهران آماده خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: