به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام سید بهاءالدین ضیایی استاد حوزه علمیه قم در نخستین شب مراسم عزاداری هیئت هنر و رسانه که در مجتمع آموزشی تربیتی هدایت برگزار شد،با اشاره به اقدامات اباعبدالله(ع) برای ترویج معارف دینی افزود: سیدالشهدا(ع) هزینه داد و بهترین جوان، اولاد، برادر و اصحاب خود را تقدیم کرد و این اقدام در راستای تبیین نهضت عاشورا در جامعه بود.

استاد حوزه علمیه بیان کرد:همه تلاش حضرت اباعبدالله(ع) نجات جامعه اسلامی از جهالت و نادانی بود و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرد چون جهالت سبب تحیر و گم‌شدن انسان می‌شود.

وی تصریح کرد: امام حسین(ع) دست خویش را آورد تا جامعه اسلامی را از جهالت و گمراهی نجات دهد ولی برخی دست ایشان را رد کردند و در مسیر نادرستی که قرار داشتند حرکت کردند، حضرت اباعبدالله(ع) به شیعیان علاقه دارد و این موضوع مناسب نیست که در مسیر ایشان حرکت نکنیم.

ضیایی با تأکید براینکه عمل صالح بسیار مهم و باارزش است، گفت: در قیامت از ما سؤال نمی‌شود که فرزند چه کسی بودیم بلکه اعمال و کردار ما مورد سؤال قرار می‌گیرد، امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه فرمود که هرکسی می‌خواهد برادر و پیرو علی بن ابیطالب(ع) شود باید خصوصیات و ویژگی‌هایی داشته باشد.

وی تصریح کرد: باید به‌گونه‌ای زندگی کنیم که ادامه‌دهنده مسیر معصومین(ع) باشیم و بالاتر از اخوت و مروت به نفس رسیده و سال‌به‌سال مصیبت عاشورا بر ما بیشتر شود.

این استاد حوزه با اشاره به آثار و برکات تداوم مسیر نهضت عاشورا افزود: اگر کسی مراحل را طی کرده و بشناسد و بداند و به‌درستی در مسیر امام حسین(ع) گام بردارد با اباعبدالله محشور می‌شود.

ضیایی تصریح کرد: مطالب علمی زیادی در قرآن کریم وجود دارد و ابعاد گوناگون از علوم مختلف در آن آمده است و قرآن کریم در کنار اینکه کتاب علم است کتاب ذکر نیز است.

وی افزود: اینکه گفته می‌شود قرآن کریم کتاب ذکر است یعنی در فطرت انسان نوشته‌شده است و آیات الهی در وجود همه انسان‌ها است، خداوند هیچ‌گاه بر انسان منت نمی‌گذارد ولی در قرآن کریم تأکید کرده است که انسان نباید از یاد خداوند غافل شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم تدبر در قرآن کریم خاطرنشان کرد:انبیای الهی برای تبیین قرآن کریم نازل شدند و 6236 آیات الهی پیش از اینکه با مرکب در کاغذ نوشته شود بر وجود همه انسان وجود داشته است.

مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله(ع) روزهای امشب و فرداشب نیز بعد از نماز مغرب و عشاء در هیئت هنر و رسانه واقع در بلوارغدیر، کوچه شماره ۱۰، مجتمع آموزشی تربیتی هدایت برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: