به گزارش خبرگزاری برنا از قم به نقل از دفتر آیت الله فاضل لنکرانی، امام حسین متعلق به همه عالم و ادیان است، تمام آزادکان و عدالت پیشگان و مبارزان بنام تاریخ از نهضت وانقلاب حسین بن علی (علیه السلام) الهام می گیرند. امام حسین درقلوب همه انسان هایی که به دنبال انسانیت هستند جای دارد.

دامنه حادثه کربلا آنقدر وسیع است که نه تنها اساس مکتب را حفظ کرده بلکه پیوند عاطفی بین اقشار مختلف ایجاد کرده است.

ماه محرم سبب تعمیق پیوند عاطفی و قلبی بین مردم و خانواده با دین و اهلبیت است.

اقشار مختلف جامعه به بهانه مراسم عزاداری به بهترین روش و زیبا ترین اسلوب زندگی خود را با اهلبیت گره می زنند.  فرهنگ عاشورا جلوه نور الهی است که با مهر حسین در زندگی انسانها جاری میشود ودرس انسانیت ومردانگی وادب واخلاق می آموزد.

شیعیان غریب ایران و ارادتمندان و دلباختگان امام حسین علیه السلام از پیر و جوان و اقشار مختلف از گوشه و کنار پایتخت انگلستان ،کار و زندگی را رها کرده ، با همه وجود و عشق وعلاقه در مراسم عزاداری سید الشهدا علیه السلام به همت دفتر آیت الله فاضل لنکرانی در دفترلندن دایر گردید،حضور پیدا کردند و ساعاتی‌ را به عزاداری پرداختند.

ضمن قرائت تلاوت قرآن کریم و زیارت عاشورا و مرثیه سرایی مداحان اهلبیت ، حجج اسلام اقایان حسینی قمی درباره نقش عاطفه درنهضت امام حسین، تاثیر اهلبیت در زندگی انسانها، ویژگی های اختصاصی امام حسین به سخنرانی پرداختند .

از آنجا که برگزاری مراسم عزاداری مثل ایران در هرکوی برزن ممکن نیست این مراسم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است لذا  بعضی از آنان ساعتها مسیر را طی کردند تا در مراسم حضور پیدا کنند. و این میسرنیست مگر عشق به حسین علیه السلام.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: