به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ابراهیم اسلام‌پناه در نشست خبری «برنامه‌ها و خدمات موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)» که در ساختمان اداری این آستان برگزار شد، ضمن تشکر از تمامی نهادهای استان در راستای استقبال از موکب داران عراقی، اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری در زمینه موکب داری و خدمت به زائرین اربعین، فعالیت‌های فرهنگی - خدماتی در موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر خادمی سفیر انقلاب است و به همین دلیل کلاس آموزشی در راستای فرهنگ پذیرایی، اسکان و ایثار برگزار کردیم، ادامه داد: موکب حرم بانوی کرامت در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) برپا می‌شود.

مدیر موکب آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) افزود: امسال خدمات رفاهی و فرهنگی بهتری به بانوان در موکب حرم مطهر ارائه خواهد شد و در همین راستا امسال ۵۰ خادمه در بخش بانوان خدمات‌رسانی می‌کنند که هزار متر فضا بیشتر از سال گذشته برای اسکان شب بانوان در نظر گرفتیم.

اسلام پناه با اشاره به اینکه بسیاری مایحتاج مورد نیاز بانوان در حد بضاعت ارائه می‌شود، گفت: هم‌چنین مکانی برای مادر و نوزاد تعبیه شده تا آسایش بانوان زائر تأمین شود.

پذیرایی از ۲۵۰ هزار زائر در ایستگاه‌های صلواتی موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)

وی تصریح کرد: تعداد ۱۲۰ خادم نیز در قالب تیم‌های خدماتی فرهنگی، ایستگاه‌های‌ صلواتی، اسکان، تعمیرات، شست‌وشوی لباس، کفشداری، خیاطی، ویلچر، سفیران، مراسمات، امانتداری، رسیدگی به امور گمشدگان و … پذیرای زائران حسینی هستند.

مدیر موکب آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) با اشاره به استقرار ایستگاه‌های صلواتی و تهیه توزیع چایی، انواع دمنوش و شربت‌های گیاهی، عنوان کرد: نزدیک به ۸۰ نفر از خادمان رسمی، قراردادی و افتخاری نیز در بخش پشتیبانی از جمله فنی مهندسی و حراست و همچنین بخش رسانه خدمت‌ می‌کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته خادمان ایستگاه‌های صلواتی موکب آستان مقدس از ۲۵۰ هزار نفر پذیرایی کردند، مطرح کرد: امسال نیز همانند سال گذشته تبرکی آستان مقدس در سه وعده صبحانه، ناهار و شام میان زائران توزیع می‌شود.

اسلام‌پناه ادامه داد: طبق توافقاتی که با سازمان هلال احمر صورت گرفته، تیم پزشکی، پرستاری و فوریت‌های پزشکی متشکل از ۵۳ نفر، امسال از ۱۵ مهرماه در موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها مستقر شده و خدمات درمانی را به زائران ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به راه‌اندازی خط تلفن اینترنتی، یادآور کرد: سرمایش موکب یکی از نکات مهم بود تا مکان قابل اسکان برای زائران باشد و در همین راستا کولرهایی  به زودی به کشور عراق ارسال می‌شوند تا فضایی در کمال آرامش و امنیت برای زائرین اربعین حسینی ایجاد شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: