به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در بیست و دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات مجتمع کشاورزی بخش خصوصی، واقع در آزادراه قم - تهران برگزار شد اظهار کرد: ماهیت و تکلیف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری درخواست های تولید کنندگان و حمایت از کارفرمایان برتر و نقش آفرین در عرصه تولید است و در این مسیر سازمان ها و دستگاه های استان بایستی مسائل حقوقی و قضایی فی مابین را حل وفصل کنند.

استاندار قم به دیدار با ریاست محترم جمهور اشاره کرد و با اشاره به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در استان قم عنوان داشت:دکتر روحانی عملکرد استان در حوزه های تولیدی و اقتصادی را مورد توجه قرار داد.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری نگاه ویژه ای به استان قم دارد و ضمن تایید طرح صدور کارت ویژه برای دیدار بدون نوبت صاحبان صنایع و تولید کنندگان بزرگ با اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر استان با استاندار قم، اجرایی شدن این طرح در استان های دیگر را خواستار شد.

سرمست در ادامه اظهار کرد: یکی از مسائل مهم بخش کشاورزی منابع آبی است که باید با تشکیل شورای حفاظت از منابع آب استان و نظارت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری موارد موجود بررسی شود.

استاندار قم به طرح های توسعه محور کشاورزان و تولید کنندگان استان اشاره و اضافه کرد: پیرامون واگذاری اراضی و یا تمدید قراردادهای اجاره با نظارت دستگاه های متولی اقدامات لازم اجرایی شود و اولویت تصویب این طرح ها با کارآفرینانی باشد که در استان فعال هستند و توانمندی آنها ثابت شده است.

وی پیگیری مدیریت استان جهت احیاء حق آبه های قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مدیریت منابع آب، افزایش ظرفیت برداشت و نیز تغییر روش های آبیاری با هماهنگی اداره کل آب منطقه ای استان و با رعایت چارچوب های قانونی اجرا شود.

وی همچنین به اهمیت امنیت سرمایه گذاری ازسوی مدیریت استان اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع با محوریت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بررسی و نسبت به افزایش امنیت و ضریب ایمنی راه های دسترسی به مزارع و روستاها اقدام شود.

مساله برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها و اثرات آن بر منابع آبی کشاورزان از دیگر دغدغه های کشاورزان حاضر در جلسه بود که استاندار قم به طرح این موضوع در شورای معادن استان و اتخاذ تصمیم مناسب تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در استان در پایان با بیان اهتمام همه مدیران در خدمت به کار آفرینان و تولید کنندگان بعنوان ارباب رجوع، بر ضرورت همراهی بخش خصوصی در اجرای مصوبات حمایتی استان در حوزه اقتصاد و رونق تولید تاکید کرد.

استاندار قم پیش از این جلسه از سه مجتمع کشاورزی استان قم در روستای رحمت آباد از توابع بخش مرکزی بازدید کرد.