به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ابراهیم صدوقی با اشاره به اینکه امسال هم در ایام اربعین حسینی مسجد مقدس جمکران توفیق میزبانی از زائران غیر ایرانی را دارد، اظهار کرد: این زائران که از کشورهای همسایه برای حضور در مراسم اربعین به کربلا مشرف می شوند در مسیر از شهر مقدس قم و مسجد مقدس جمکران می گذرند و ما افتخار میزبانی از آنان را داریم.

وی ادامه داد: مسجد مقدس جمکران با برپایی یک موکب بزرگ در شبستان امام حسن عسکری(علیه السلام) با عنوان «مع امام منصور» امسال میزبان زائرین عزیز غیر ایرانی که اکثرا از شیعیان پاکستان هستند می باشد. این موکب از روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه آغاز به کار کرد و خدمت رسانی آن تا دهم آبانماه ادامه دارد تا در مسیر بازگشت نیز میزبان زائران غیرایرانی باشد.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه سعی شده ظرفیت میزبانی رابه ۵۰ هزار نفر برسانیم، ابراز کرد:خادمان مسجد مقدس جمکران در سه شیفت در کنار پذیرایی صبحانه، ناهار و شام و خدمات مختلفی از جمله استحمام، اسکان، شستشوی لباس و… را ارائه می دهند.

صدوقی گفت: خادمین فرهنگی این مکان مقدس نیز برنامه های مختلف در ار ارتباط با معارف قرآن و تعالیم اهل بیت(علیهم السلام) خاصه مهدویت را برای زائران غیر ایرانی در نظر گرفته اند که در این موکب انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران با عشق، به زائران اربعین حسینی به صورت شبانه روز در سه شیفت خدمت رسانی خواهند کرد، افزود: عزیزانی که به هر دلیل نتواسته اند به کربلای معلی مشرف شوند و دوست دارند خادم موکب مع امام منصور در مسجد مقدس جمکران باشند می توانند به مرکز خادمین اتخاری مسجد مراجعه کرده و به صورت نذر خاص در این ایام خدمت کنند.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران گفت: خیرین و بانیان که برای اربعین نذر دارند و می خواهند در پذیرایی از زائران حسینی سهیم باشند می توانند نذور نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۶۶۶۵۲ به نام مسجد مقدس جمکران واریز کنند.

صدوقی با تاکید بر اینکه امسال تمهیدات لازم در نظر گرفته شده تا افراد نذروات غیر نقدی خود را برای توزیع در ایستگاه صلواتی در رواق شبستان امام حسن عسکری(علیه السلام) شخصاً توزیع کنند، بیان کرد:از دستگاه هایی که با عشق و معرفت در خدمت زائرین بودند از جمله استانداری، فرمانداری، ستاد تسهیلات زائرین استان، شهرداری، بسیج، سپاه و تیم های پزشکی اورژانس و هلال احمر و هماهنگی دستگاه های امنیتی برای حفظ امنیت زائرین در این مکان مقدس تقدیر می کنیم و امیدواریم حاصل این خدمات رضایت زائران اربعین حسینی که میهمان شهر مقدس قم هستند را فراهم کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: