به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر حسن ایزانلو با اشاره به خدمات بهداشتی در ایام اربعین در قم گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، نظارت های بهداشتی اربعین در زمینه بهداشت محیط و بیماری یابی و مبارزه با بیماری ها در سه نقطه اسکان زائران اعم از مصلای قدس، مسجد جمکران و امامزاده  جمال در حال انجام است.

وی با اشاره به اقدام های انجام شده برای کنترل بهداشت آب و مواد غذایی و همچنین گندزدایی و بهسازی محیط بیان داشت: ۴۵ مورد کلر سنجی، ۳۵ مورد بازدید از مخازن ذخیره آب شرب انجام شده است.

دکتر ایزانلو گفت: کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی قم ۳۲ مورد بازدید را از محل طبخ غذا در قرارگاه اربعین مستقر در مصلای قدس انجام دادند.

وی با اشاره به ۱۲ مورد نظارت بر محل های نگهداری غذا خاطر نشان کرد: ۴۰ مورد بازدید از مکان های توزیع غذا و همچنین بهداشت محیط غذا خوری ها صورت گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به۲۳ مورد نظارت بر اماکن شستشو و گندزدایی ظروف غذا و چای ‌گفت: ۹ مورد نظارت روی انبار، سردخانه ها و نانوایی ها و ۱۰ مورد نظارت بر آرایشگاه مراکز اسکان نیز از جمله فعالیت های نظارتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم در این ایام به شمار می آید.

وی با بیان اینکه هیچ موردی مبنی بر مسمومیت غذایی مشاهده نشده است گفت: دانشگاه علوم پزشکی برای ۷۰ مورد گندزدایی محیط وارد عمل شده و یا بر آن نظارت داشته است.

دکتر ایزانلو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری هفت جلسه مشترک با مسئولان قرارگاه اربعین گفت: ۱۲ جلسه آموزشی توجیهی مختص نیروهای خدماتی و شاغلان محل اسکان زائران و افراد دخیل در امر تهیه و توزیع غذا انجام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان بیان کرد: موضوع بیماری یابی نیز به صورت فعال در هر سه مکان یاد شده انجام شده و بیماری ها تحت کنترل است و هیچ مورد خاصی از ابتلا به بیماری نداریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: