به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر حسن ایزانلو با اشاره به گسترش آنفلوانزا در کشور گفت: از ماه ها قبل، کارها و برنامه های مراقبتی و جلوگیری از این بیماری در استان قم انجام و تلاش خواهیم کرد تا جلوی گسترش آن گرفته شود.

وی تاکید کرد: خود مردم نقش اصلی و اساسی در مقابله با این بیماری را دارند و باید با خودمراقبتی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.

دکتر ایزانلو تاکید کرد: ویروس آنفلوانزا به شدت مسری است و حداقل در ۳۰ دقیقه از طریق دست های آلوده منتقل می شود و از این رو باید نهایت دقت و مراقبت را داشته باشیم.

وی گفت: از دست دادن و روبوسی کردن تا حد امکان بکاهید و با افراد بیمار به هیچ عنوان دست ندهید، همچنین در صورت داشتن هر گونه علائم سرما خوردگی به پزشک مراجعه کرده و از حضور در اجتماعات بپرهزید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: دست های خود را مرتب شسته و در مدارس نیز دانش آموزان مبتلا به بیماری به هیچ عنوان تا بهبودی کامل به سر کلاس نروند.

دکتر ایزانلو مصرف مایعات را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در صورت بروز علائم سرما خوردگی با مصرف مایعات و در راستا تسریع در این بیماری بکوشید و استفاده از ماسک را فراموش نکنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: