به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در پیام بهرام سرمست آمده است: کسب مدال طلای مسابقات جهانی کاراته ۲۰۱۹ اسپانیا، توسط جناب آقای امیر مهدی زاده قهرمان قمی بااخلاق و شایسته عضو تیم ملی کاراته کشورمان، افتخاری بزرگ برای ورزش استان قم و موجب غرور و شادمانی مردم عزیز ایران و هم استانی‌های ارجمند گردید.
 پیام ادامه یافته است: ضمن ابراز خرسندی، این موفقیت ارزنده ورزشی را به این ورزشکار نامی، مربیان و خانواده محترم وی و نیز جامعه ورزش استان تبریک عرض نموده، توفیق و سربلندی روزافزون همه ورزشکاران و افتخارآفرینان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قم مقدس در میدان‌های ورزشی را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

امیر مهدی زاده در مسابقات لیگ جهانی کاراته در کشور اسپانیا در نخستین مبارزه  با برتری ۳ بر ۲ مقابل کامیلو از شیلی کار خود را آغاز کرد و پس‌ازآن با نتیجه  ۲ بر یک عامریونساز بلژیک را شکست داد. مهدی زاده دور سوم موفق شد داکاستا از فرانسه را  ۳ بر صفر شکست دهد. در ادامه مهدی زاده فوناهاشی از ژاپن را ۶ بر ۲ از پیش رو برداشت و در نیمه‌نهایی هم ۲ بر صفر شنیوهارا دیگر ژاپنی حاضر در این وزن شکست داد و به فینال آخرین مرحله لیگ جهانی کاراته وان راه یافت.

مهدی زاده برای کسب مدال طلا به دیدار «عمر» از ترکیه رفت و این دیدار با نتیجه تساوی صفر بر صفر به پایان رسید درنهایت با رای  داوران برنده این دیدار شد و به مدال طلای این رقابت‌ها دست‌یافت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: