به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مراسم بزرگداشت جانباختگان «سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی» با حضور جمع کثیری از علما، نمایندگان بیوت مراجع، اساتید حوزه، طلاب و عموم مردم قم از جمله حضرات آیات علوی‌گرگانی و شبیری زنجانی از مراجع تقلید در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

آیات مرتضی مقتدایی عضو شورای عالی حوزه های علمیه،  سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و حجج اسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حبیب الله فرحزاد سخنران برجسته کشوری، بهرام سرمست استاندار قم و مرتضی حیدری فرماندار قم از دیگر مسؤولان و افراد صاحب نام حاضر در این مراسم بودند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر «ناصر رفیعی» در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت؛ این استاد حوزه و دانشگاه دانشگاه با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که در چهارشنبه هفته قبل پیش آمد،  گفت: تعدادی از این عزیزان جزو نخبگان دانشگاهی کشور ما محسوب می شدند که این حادثه داغ بزرگی است و امیدواریم خداوند به خانواده این عزیزان از دست رفته صبر و اجر عنایت فرماید.

لازم به توضیح است، آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در قم روز شنبه این هفته از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه(س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داده بود.

یادآور می‌شود، پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۹۸  ساعت ۶:۱۹ صبح، اندکی پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به وسیله خطای انسانی صورت گرفته،  مورد برخورد سامانه موشکی تور پدافند هوایی ایران قرار گرفت و کمی بعد در نزدیکی شاهدشهر استان تهران سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین این پرواز جان باختند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: