به گزارش خبرگزاری برنا از قم، افتتاحیه سیزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی ویژه بانوان امروز در مجتمع یاوران مهدی جمکران برگزار شد .

محمد انصاری، تولیت دارالقرآن امام علی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه دوره مسابقات یادبود سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی است، گفت: در این دوره مسابقات 5 هزار و 600 نفر ثبت‌نام کردند که در قالب حفظ 10 و 20 جزء، حفظ کل قرائت و ترتیل‌ قرآن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی از برگزاری مسابقات ویژه بانوان از سوم تا 10 بهمن خبر داد و افزود: مخاطبان این دوره مسابقات جامعه قرآنی از سراسر کشور هستند و با هدف ترویج فرهنگ قرآنی برگزار می‌شود تا به نوعی از تهاجم فرهنگی دشمن جلوگیری شود.

تولیت دارالقرآن امام علی با بیان اینکه اکثر شرکت‌کنندگان این مسابقات جوایزی دریافت می‌کنند، گفت: سال گذشته به هزار و 600 نفر از شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا شد که علاوه بر نفرات اول تا سوم، شامل کسانی بود که حدنصاب را کسب کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: برادران شرکت‌کننده از 20 تا 26 بهمن ماه در قالب حفظ 10 و 20 جزء، حفظ کل قرائت و ترتیل‌ قرآن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: