به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در جلسه شورای اداری استان قم بیان کرد: همان حماسه و شکوهی که در تشییع سردار سلیمانی در تقویم پرافتخار کشور رقم خورد باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفندماه تکرار شود.

وی تاکید کرد: سیاست کلی ستاد انتخابات قم بر مبنای جلب مشارکت حداکثری، امنیت و سلامت است.

استاندار قم ادامه داد: عوامل اجرایی انتخابات ملزم به رعایت اصل بی طرفی نسبت به تمام داوطلبان در تمام جنبه های تبلیغاتی و امکانات عمومی هستند.

وی بیان داشت: قدرت ملی ایران با حضور مردم در صحنه های عمومی مانند انتخابات معنا پیدا می کند و به همین دلیل حفظ سرمایه های اجتماعی برای نظام مساله هویتی و حیثیتی است.

سرمست خاطرنشان کرد: ۶۶۹ شعبه اخذ رای در استان قم دایر می شود، همچنین تاکنون ۱۲۷ داوطلب در حوزه انتخابیه قم تایید صلاحیت شده و ۲۰ هزار تن نیز روند انتخابات قم را پیش خواهند برد.

وی در ادامه گفت: افزایش ۲۰ درصدی صادرات استان از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه، از شاخص‌های مطلوب قم در زمینه اقتصاد است.

وی اضافه کرد: همچنین سهم تسهیلات پرداختی بانک‌ها به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی گفت: تسریع در بهره برداری از قطار تهران-قم- اصفهان، خط یک متروی قم، طرح ملی مسکن، اتصال سرچشمه های عمده بار به خطوط ریلی، فاضلاب شهرک پردیسان و ساماندهی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) از پروژه های اولویت دار استان می باشد.

سرمست اظهار کرد: ساماندهی بازار کهنه یکی از برنامه های استان است که از مشارکت بازاریان در بهسازی آن استفاده خواهد شد.

استاندار قم گفت: احداث بوستان و  بهسازی معابر شهری از دیگر پروژه های اولویت دار قم می باشد، البته در این بین بهره برداری از باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس به درازا کشیده است.

سرمست ابزار کرد: استان قم از طولانی بودن فاصله بین کلنگ تا قیچی طرح های عمرانی رنج می برد.

وی بابیان این‌که برای پاسداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی کمربندی قم به‌نام این سردار بزرگ نام‌گذاری شده است، ادامه داد: این کمربندی بااعتبار ۲۱ هزار میلیارد ریال ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری در قم به سمت تک‌نرخی شدن در حال حرکت بوده و به ۱۰ درصد رسیده است.

استاندار قم افزود: نرخ مستمری‌بگیران بیمه بیکاری از ۳ هزار و ۷۵ تن در سال گذشته به کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ تن کاهش‌یافته است.

سرمست یادآور شد: هدف‌گذاری قم تا پایان سال ۹۹ احیای ۵۰ واحد راکد صنعتی است که ۲۵ واحد ازاین‌بین امسال احیا می‌شود.

وی اضافه کرد: از این تعداد و تاکنون ۱۷ واحد راکد صنعتی احیا شده و به مدار تولید و اشتغال بازگشته است.

وی تاکید کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه، ۱۷۲ واحد صنعتی بااعتبار ۷۷۰ میلیارد تومان در قم سرمایه‌گذاری شده است.

استاندار قم اضافه کرد: همچنین راه‌اندازی ۴۵۴ واحد صنعتی، توسعه‌ای، افزایش ظرفیت، راکد و تملکی، هدف‌گذاری استان در سال جاری می‌باشد.

سرمست خاطرنشان کرد: با اجرای این برنامه‌ها درمجموع ۳ هزار و ۶۰۰ اشتغال جدید در این استان به وجود می‌آید.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: سند تحول مدیریت اجتماعی و فرهنگی بر اساس مطالعات دقیق جامعه شناختی برای احصای وضعیت آسیب های اجتماعی در ۶ برنامه اصلی بر اساس اسناد بالادستی جهت کاهش آسیب های اجتماعی، از سال ۹۹ عملیاتی می شود.

وی بیان داشت: در این مسیر از ذخیره علمی و اخلاقی استان در مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه استفاده خواهد شد.

استاندار قم گفت: ارتقای ضریب امنیت عمومی استان یکی از اولویت های اصلی مدیریت در قم است.

سرمست عنوان کرد: از آنجایی که قم استانی زائرپذیر و پرتردد می باشد باید نسبت به افزایش ضریب امنیت عمومی بیش از گذشته توجه شود.

وی ادامه داد: سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر داخلی و ۳ میلیون گردشگر خارجی وارد قم می شوند که این مساله ارتقای وضعیت فرهنگ میزبانی را دو چندان کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: