به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد انصاری در حاشیه سیزدهمین دوره مسابقات قرآن(بخش برادران) دارالقرآن امام علی یادواره شهید سپهبد قاسم سلیمانی که در مجتمع یاوران مهدی جمکران برگزار شد، اظهار کرد: سیزدهمین دوره مسابقات قرآن(بخش برادران) از 20 تا 26 بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مسابقه 5 هزار و 600 نفر ثبت‌نام کردند که در رشته‌های حفظ جزء های مختلف قرآن، قرائت تحقیق و ترتیل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، گفت: 797 نفر در رشته حفظ کل،  610 نفر  در رشته حفظ 20 جزء، هزار و 523 نفر در رشته حفظ 10 جزء، هزار و 548 نفر در رشته قرائت ترتیل و هزار و 73 نفر در رشته قرائت تحقیق شرکت کردند.

تولیت دارالقرآن امام علی(ع) خاطرنشان کرد: 573  نفر غیرایرانی از کشورهایی مانند نیجریه، هند، لبنان، فرانسه، انگلستان، ساحل عاج، افغانستان و پاکستان در این دوره مسابقات شرکت کردند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره از مسابقات گفت: این دوره مسابقات با هدف ترویج فرهنگ قرآن و تشویق به استمرار این مسیر نورانی در بین اقشار مختلف جامعه برگزار می‌شود که در پایان به نیمی از شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: