به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حمیدرضا جلیلی با اشاره به تداوم اقدام‌های سمن‌های جوان قم در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح این استان، اظهار داشت: هدف از این اقدام بهره‌گیری از ظرفیت حوزه جوانان برای مقابله با ویروس کرونا است که بخشی از آن به شکل خودجوش و داوطلبانه  انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این راستا مجمع استانی سمن‌های جوانان استان قم به‌منظور جلب مشارکت‌های داوطلبانه جوانان و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و هیات‌های ورزشی برای مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدام به تشکیل کمیته ۹ نفره کرد تا به ساماندهی، مدیریت، حمایت و مساعدت سمن‌ها و هیات‌های دارای طرح و ایده در خصوص درمان و پیشگیری این بیماری بپردازد.

رییس مجمع سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان استان قم افزود: در نخستین جلسه مشترک اعضای مجمع استانی و کمیته پیشگیری از ویروس کرونا در حوزه جوانان، گزارش اقدام‌های صورت گرفته توسط سمن‌ها ارائه شد.

وی بیان داشت: ضد عفونی کردن بخشی از شهر قم شامل معابر، مساجد، پارک‌ها و اماکن عمومی، راه‌اندازی پویش در خانه بمانیم و  غیره ازجمله فعالیت‌هایی است که سمن‌ها در این مدت انجام داده‌اند و همچنان آمادگی کامل خود را مبنی بر همکاری و ارائه ایده‌های عملیاتی در خصوص پیشگیری، آموزش و تولید محتوا اعلام می‌کنند.

جلیلی عنوان کرد: معاون اجرایی مرکز بهداشت قم نیز در این جلسه با تمجید از حضور و اقدام‌های داوطلبانه سمن‌ها به نیازهای حوزه بهداشت که توسط جوانان قابل انجام است اشاره کرد و در پایان رابط کمیته و نماینده امداد و نجات سمن‌های استان قم برای ارتباط با مرکز بهداشت معرفی شد تا از تمام قشرهای جامعه به‌ویژه جوانان در راستای پیشگیری وعدم تجمع غیرضروری در محافل عمومی و نیز رعایت اصول بهداشتی دعوت به مشارکت داوطلبانه صورت پذیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: