به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، على القاصى مهر، دادستان تهران در نشست خبرى صبح امروز خود ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: هفته قوه قضاییه فرصتى براى ارائه گزارش عملکردهاى دستگاه قضایى در سراسر کشور و تنویر افکار عمومى از مجموعه خدماتى که در دستگاه قضایى به مردم ارائه مى‌شود، است.

وی با اشاره به برنامه تحولی قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: شاهد اقدامات بسیار خوبى در جهت شروع برنامه‌هاى تحولى در دستگاه قضایى هستیم که موجى از امید و رضایتمندى در اقشار مختلف جامعه بوجود آمده و امیدواریم با تلاش مضاعفى که همکاران ما انجام خواهند داد این برنامه‌ها و ایده‌هاى تحولى به منصه ظهور برسد و رضایتمندى مردم حاصل شود.

دادستان تهران در ادامه به موضوعات برنامه تحولى و رویکرد ریاست قوه قضاییه اشاره کرد و از تجمیع دادسرا‌های رسیدگی کننده به پرونده‌های اقتصادی در دادسرای ویژه امور اقتصادی خبر داد و گفت: هدف از این کار، هماهنگی بیشتر درون دستگاه قضایی و همچنین دستگاه‌های ضابط است تا با کسانی که با سوء استفاده از موقعیت به دست آمده به حقوق ملت دست‌اندازی کرده‌اند با هماهنگی بیشتری برخورد شود.

وی در خصوص برخورد با اخلالگران بازار ارز نیز با اشاره به اینکه این برخورد از مدت‌ها قبل در مجموعه دادستانی شروع شده است افزود: امروز هم این موضوع به طور ویژه در دستور کار دادستانی قرار دارد و پرونده‌ها با سرعت و دقت بیشتری در حال تحقیق است و در سریعترین زمان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

القاصی مهر در پایان با بیان اینکه اعتقاد ما این است که تخلف و جرم براى همه ممنوع و قبیح است و مسئولیت قانونى به دنبال دارد گفت: امیدواریم با مجموعه اقدامات و کارهایى که در دوره مدیریت جدید در قوه قضاییه شروع شده، شاهد تحول بیشتر در زمینه خدمت رسانى به مردم باشیم.