مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: 2 میلیون و 777 هزار و 561 جلد کتاب درسی از 15شهریورماه سالجاری در 283 کتابفروشی استان توزیع میشود.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ، دکتر گودرز کریمی‏‎فر در جمع خبرنگاران، افزود: کتب درسی دورههای اول و دوم متوسطه در کتابفروشیها توزیع می‎شود و کتب دوره ابتدایی، فنی، حرفهای و کاردانش و پیش دانشگاهی در آموزشگاهها توزیع میشوند.

وی اظهار کرد: کتابفروشیها موظفند کتب را براساس قیمت پشت جلد بفروشند و فروش اجباری  لوازم‎التحریر به همراه کتب درسی تحت هر شرایطی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به کتب جدیدالتالیف پایههای پنجم و نهم، تصریح کرد: معلمین این پایهها دورههای آموزشی ضمن خدمت را به منظور آشنایی با شیوههای تدریس این کتب گذراندهاند.

کریمی‎فر اضافه کرد: آموزش و پرورش تلاش میکند تا تمام کتب را در تمامی دورهها قبل از بازگشایی مدارس به دست دانشآموزان برساند.

وی بیان کرد: از کتب توزیع شده در استان یک میلیون و 248 هزارو 333 جلد مربوط به دوره ابتدایی، یک میلیون و 253 هزار و 80 جلد مربوط به دورههای اول و دوم متوسطه، 140 هزار و 420جلد مربوط به پایه چهارم و 134 هزار و 728 جلد هم مربوط به رشتههای فنی، حرفهای و کاردانش است.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به توزیع کتب درسی از 15 شهریورماه، گفت: در پایه نهم به دلیل جدیدالتالیف بودن کتب نواقصی در توزیع کتب وجود دارد که در اولین فرصت قبل از مهرماه برطرف خواهد شد.