به گزارش خبرگزاری برنا در پلدخترلرستان ، حسین علی مومیوند در جلسه صیانت از حقوق شهروندی و ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان پلدختر اظهارداشت : با توجه به این که دشمنان اسلام در تلاش هستند که مراسم های مذهبی کمرنگ جلوه کند باید امسال عزاداری ها در شهرستان پلدختر با نظم هر چه بیشتر و با شکوه تر از هر سال برگزار شود .

وی افزود: با توجه به این که در آستانه ورود به ماه محرم قرار داریم باید انجام وظیفه کنیم و در این رابطه همه موظف به انجام فعالیت های محرم و عزاداری امام حسین (ع) به نحو احسن هستیم چرا که انقلاب اسلامی نشات گرفته از آزادیخواهی سیدالشهدا است .

معاون فرماندار پلدختربیان کرد: برنامه 9 گانه حقوق شهروندی به ادارات و دستگاه های دولتی ابلاغ شده که بر اساس آن وظایف خود را انجام دهند .

وی با بیان این که در میز خدمت باید پاسخگوی شهروندان باشیم عنوان کرد: به مناسب سازی فضای شهری توسط شهرداری های پلدختر و معمولان توجه ویژه شود و فراهم ساختن خدمات رفاهی برای قشر جانباز ، معلول و سالمند وظیفه همه مسوولان است .

مومیوند گفت: این قشرنیز همانند دیگر شهروندان باید از امکانات عمومی یکسان استفاده کنند و ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان به ویژه شهرداری ها برای مناسب سازی و ساماندهی مسیر رفت و آمد معلولان باید اهتمام ویژه ای داشته باشند .

وی با بین این که اسلام تاکید زیادی بر رعایت حقوق افراد دارد تصریح کرد: دین مبیین اسلام در این زمینه و حتی رعایت حقوق دشمنان تاکید زیادی دارد و آموزه های دین به رعایت حقوق شهروندان ووظایفی که بر عهده حاکمیت و نظام است تاکید دارد .

وی از اهداف برپایی میز خدمت را تکریم ارباب رجوع و تسهیل در ارایه خدمات دانست و خاطر نشان کرد: نفس انجام درست وظایف ، تکریم ارباب رجوع و رضایتمندی مردم ، از وظایف اصلی مسوولان است .

مومیوند اظهار داشت: سلامت و امنیت دو نعمت مجهول هستند که این دو مقوله برای پیشرفت جامعه است به گونه ای که سلامت از امنیت مهم تر است زیرا در جامعه افراد با فکر و جسم سالم باشند آن گاه این افراد می توانند امنیت را فراهم کنند .

معاون فرماندار پلدختر، امنیت را از مهم ترین نیازهای اجتماعی زندگی امروز دانست و گفت: ایران امن ترین کشور در خاورمیانه است و هیچ کشوری امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در منطقه خاور میانه ندارد .

مومیوند اظهار داشت: دستگاه های دولتی شهرستان پلدختر فعالیت هایی را که انجام می دهند مستند سازی کنند .

وی به اهمیت وجود پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: پزشکی قانونی حق مردم است و جدای از خدمات دهی می تواند از نظر آماری کمک شایانی برای پیشگیری تلفات و حوادث احتمالی کند .

معاون فرماندار پلدختر بیان کرد : فرمانداری پلدختر پیگیر راه اندازی مجدد پزشکی قانونی در این شهرستان است و این مشکل باید از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان حل شود .

وی عنوان کرد: با توجه به مسایلی که در پارکینگ بیمارستان پلدختر رخ داده باید نظارت بیشتری در ورود و خروج وسایط نقلیه صورت گیرد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: در بحث رعایت حقوق شهروندی، شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در سال گذشته در استان لرستان رتبه نخست را کسب کرده که این شاخص خوبی است که باید تلاش خود را در این راستا بیشتر کنیم .

احمد کرموند به نبود پزشکی قانونی در شهرستان پلدختر و مشکلات ایجاد شده در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت : نبود پزشکی قانونی مشکلات عدیده ای را برای مردم این شهرستان ایجاد کرده و برای حل این مشکل پزشکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان همکاری لازم را انجام می دهند .

وی افزود: استقرار پزشکی قانونی در بیمارستان پلدختر مشکلاتی را ایجاد کرده که بیشتر به درگیری و شکستن شیشه های بیمارستان منجر می شود که برای رهایی از این موضوع پزشکی قانونی در ساختمان شورای حل اختلاف شهر پلدختر فعالیت کند .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر بیان کرد : مدتی است که دکتر عادل پزشکی قانونی این شهرستان از سمت خود استعفا داده و به طور عملی پزشکی قانونی تعطیل و هیچگونه فعالیتی ندارد و مردم از نبود آن با سختی ها و مشکلات زیادی مواجه هستند

احسان مهرابی خبرنگار برنا لرستان