واکنش مثبت بهارستان نشینان به معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی/ آیا سرپرست وزیر می‌شود؟

واکنش مثبت بهارستان نشینان به معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی/ آیا سرپرست وزیر می‌شود؟

با تحویل نامه معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس و کمتر از یک هفته مانده به آغاز مجدد فعالیت نمایندگان بعد از سرکشی به حوزه های انتخابیه، تعدادی از نمایندگان مجلس اظهاراتی مثبت را درباره محمد هادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی این وزارتخانه بیان کردند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، 24 خرداد سال جاری آیت الله رییسی رییس جمهور، محمد هادی زاهدی وفا را به عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب  کرد، حالا سه ماه از سرپرستی او در این وزارتخانه گذشته و با معرفی این گزینه به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان مجلس واکنش های مثبتی را درباره او مطرح کردند.

برجسته ترین واکنشهای بهارستان نشینان و وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی را با هم مرور می کنیم.

*** وزارت کار از حاشیه‌های سیاسی دور بود

احمد جباری در مورد عملکرد محمد هادی زاهدی وفا گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: در دوران سرپرستی زاهدی وفا، وزرات کار در آرامش و بدون حاشیه بود.

تقدیر+احمد+جباری+از+تلاش+های+استاندار+هرمزگان+در+بازسازی+بستک

وی در مدت سرپرستی خود به دور بگو مَگوهای سیاسی به وظیفه خود عمل کرده است.

*** زاهدی وفا از سلامت اقتصادی برخوردار است

حجت‌الاسلام محمد سبزی با اشاره به معرفی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:  زاهدی وفا از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارد. وی  از نظر اقتصادی فردی سالم و گزینه مناسبی برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است. زاهدی وفا در حوزه مسائل اقتصادی فردی متخصص و با اطلاع است و می‌تواند امورات اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را سامان دهد.

157171910

وی افزود: درست است که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یک مأموریت اجتماعی دارد اما ساماندهی امور اقتصادی این وزارتخانه که حوزه گسترده‌ای دارد نیز موضوع بسیار مهمی است.از سوی دیگر زاهدی وفا در دوران سرپرستی‌اش بر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عملکرد قابل قبولی داشته که نمونه آن را می‌توان در ساماندهی حقوق بازنشستگان مشاهده کرد. علاوه بر این وقتی فردی ۳ماه سرپرست یک وزارتخانه بوده و عملکرد قابل قبولی هم داشته دلیلی ندارد که فرد دیگری به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شود.

*** شانس بالای وزیر پیشنهادی کار برای رای اعتماد

محمد تقی نقدعلی در مورد عملکرد محمد هادی زادهدی وفا گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت:در دوره سرپرستی زاهدی وفا، آرامش نسبی در حوزه تامین اجتماعی بر قرار شده است، اظهار داشت: گزینه پیشنهادی وزرات کار با حوزه کارگری و مشکلات این بخش آشنایی دارد که ما امیدواریم با آمدن وی حل مسائل  و مشکلات اساسی این وزراتخانه در اولویت قرار گیرد.

61826921

وی افزود: در مجموع عملکرد زاهدی وفا را قابل قبول می دانم و با توجه به سوابق و عملکردشان، از شانس خوبی برای کسب رای اعتماد در مجلس برخوردار است.

*** زاهدی وفا در مدتی کوتاه امور بازنشستگان را ساماندهی کرد

کیومرث سرمدی با اشاره به معرفی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس، گفت: زاهدی وفا در سه ماه سرپرستی این وزارتخانه عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته است بسیاری از امور را ساماندهی کند.

61829630

وی افزود: یکی از اقدامات بزرگ زاهدی وفا در دوران سرپرستی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ساماندهی امور بازنشستگان بود که کاری بزرگ به شمار می‌رود. باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که مشکلات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خیلی زیاد است و ساماندهی همه امور در مدت کوتاه سه ماهه  امکان‌پذیر نیست. زاهدی وفا در این مدت کوتاه توانست امور وزارت کار را مدیریت کند و تا حد امکان به ساماندهی امور بپردازد.

*** زاهدی وفا اشراف کامل به مشکلات وزارت کار دارد

حسن لطفی گفت: به نظر می رسد زاهدی وفا در مدت دوره سرپرستی خود در وزارت تعاون نشان داد که اشراف کاملی به این وزارتخانه دارد و مشکلات اقتصادی و چالش‌های صندوق‌های بازنشستگی را به خوبی می‌شناسد. زاهدی وفا اقتصاددان است و برنامه‌های کاملی برای اداره وزارتخانه دارد و معتقدم فرصت آزمون و خطا برای انتخاب مدیران این وزارتخانه وجود ندارد.

حسن لطفی

وی افزود: اگر به زاهدی وفا رای اعتماد داده نشود، در این صورت دوباره وزارت کار با سرپرست دیگری اداره خواهد شد و چنین شرایطی در عمل به ضرر مردم و مجموعه‌های پایین دستی آن خواهد بود و فرصت‌های موجود برای بهبود مسئولیت‌های محول شده به این وزارتخانه از بین می‌رود. زاهدی وفا از تجربه و سابقه لازم برای اداره این وزارتخانه برخوردار است و امیدوارم پس از رای اعتماد مجلس نسبت به حل چالش‌های وزارتخانه اقدام کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 1 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار مجلس

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار مجلس

    اخبار برگزیده