«فرج الله رجبی»، رییس سازمان نظام مهندسی کشور و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، در خصوص افزایش قیمت مسکن که باعث به حاشیه کشیده شدن مردم شده است، گفت: ما به دلیل عدم برنامه در بخش مسکن طی 4 سال اخیر حاکمیت های خود را در فرآیندهای تولید، خرید و فروش مسکن از دست داده ایم، حتی در مورد اجاره‌ها، این موضوع باعث شده ما نتوانیم از شرایطی که بازار مسکن می تواند برای اقتصادمان فراهم کند، استفاده کنیم.

او با اشاره به اینکه بازار مسکن که 20 تا 25 درصد اقتصاد ربط دارد را  رها کردیم، افزود: پول به سمت سکه و ارز می رود. ولی اگر شما مسکن بسازید و حتی اگر مسکن گران شود می تواند جنبه مثبتی داشته باشد که حداقل تولید سکونتگاه مردم را انجام دادیم.

رییس سازمان نظام مهندسی عنوان کرد: من معتقدم ما باید به راهبردهای توسعه مسکن به عنوان راهبردهای کلیدی در حوزه اقتصاد نگاه کنیم

او تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی با کمک بانک مرکزی باید سیاست هایی را تدوین کند که اگر در  این مقطع که قیمت مسکن بالا رفته، تولید اشتغال  کند باعث به حرکت درآمدن چرخ صنعت می شود و در نهایت ما از این گذرگاه عبور خواهیم کرد.

رجبی عنوان کرد: برای بار صدم اعلام کردم، امکان ندارد که بدون فعال کردن سیاست های بخش مسکن بتوانیم به آماری که برای اشتغال اشت، برسیم.

او در خصوص پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش مدت اجاره نامه گفت: ما نباید راه های اشتباه و مسیرهایی را که از لحاظ حقوق شهروندی ایراد دارد را برویم. باید این سیاست ها را اصلاح کنیم.

رجبی بیان کرد: در بخش مسکن سرمایه دولتی نیاز نداریم و عمده سرمایه مردم است که در بخش مسکن ورود پیدا می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این مسئله که چرا نمی توانیم بین سرمایه و مسکن کساد ارتباط برقرار کنیم، افزود: اشتغال، حرکت صنعت، کنترل نقدینگی و سپرده های بانک همگی به مسکن ربط دارد و باعث رونق بازار می شود.