به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمدرضا منصوری»، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوای اسلامی با اشاره به لایحه جداکردن وزارت بازرگانی از وزارت صمت اظهار کرد: با توجه به هزینه‌های بالای اجرای این طرح، این تفکیک اکنون به صرفه نیست زیرا که برای استقرار نیرو ها و جابه جایی مدیران ماه ها زمان لازم است، بنابراین با توجه به اینکه این موضوع را در گذشته تجریه کردیم اشتباه است و باید همین ساختار باقی باشد و باید اشکالات را برطرف کرد.

وی افزود: در شرایط موجود باید وظایف به افرادی سپرده شود که بتوانند همه ی امور مربوط را در زمینه صادرات و بازرگانی به درستی انجام دهند.

 منصوری تصریح کرد: برای وزارت جدید بازرگانی قطعا به محلی جدید برای اجاره نیاز است بنابراین بار مالی بسیار سنگین و عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شوای اسلامی عنوان کرد: در رای گیری جدید مجلس برای لایحه تفکیک احساس می شود که انرژی بیشتری برای رای آوردن طرح تفکیک وزارت صنعت و معدن وتجارت و ایجاد وزارت جدید بازرگانی دیده می شود ولی تلاش می کنیم که این اقدام صورت نگیرد.

منصوری در خصوص راهکار بهبود عملکرد وزارت خانه جدید بازرگانی ورسیدن به اهداف صادراتی گفت: شرایط برای قاچاق بسیار فراهم شده است و اکنون وزارت بازرگانی کاری نمی تواند انجاد دهد وتنها فساد بیشتر شده برای مثال از 40 میلیارد دلار صادرات انجام شده ،30 میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده و برنگشته است که واقعا لازم است از فساد جلوگیری شود.

وی در پایان گفت:دامنه ی انتخاب مدیران باید کسانی باشد که در این زمینه تخصص داشته باشند. بنابراین انتخاب مدیران تنها بر اساس گرایش سیاسی و واختیار دادن به وزارت خانه نباید صورت پذیرد. 

منصوری در خصوص راهکار بهبود عملکرد وزارت خانه جدید بازرگانی ورسیدن به اهداف صادراتی گفت: شرایط برای قاچاق بسیار فراهم شده است. و در صورت تشکیل وزارتخانه جدید باید اولویت برخورد با قاچاق باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: برای مثال از مجموع 40 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی انجام شده ،30 میلیارد دلار آن به کشوربرنگشته است واین موضوع ضروت مبارزه با قاچاق را پرنگ‌تر می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: