گلستان قطب ارتباط فناورانه ایران با قزاقستان شد

گلستان قطب ارتباط فناورانه ایران با قزاقستان شد

پارک علم و فناوری گلستان طی حکمی از سوی معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان قطب برقراری ارتباط ایران با قزاقستان و مسئول پیگیری و توسعه تعاملات فناورانه و نوآورانه با این کشور معرفی شد.

خبرگزاری برنا؛ با توجه به ضرورت و اهمیت همکاری‌های بین‌المللی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای توسعه دیپلماسی فناورانه و نوآورانه و نقش موثر پارک‌های علم و فناوری در تحقق این امر، با پیگیری‌های ارک علم و فناوری گلستان، این پارک به عنوان هاب ارتباط در توسعه تعاملات فناورانه و نوآورانه با کشور قزاقستان انتخاب شد.
 
به نقل از وزارت علوم، با توجه به وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ارزشمند ارتباطی استان گلستان با کشور قزاقستان از جمله خطوط ریلی ایران ترکمنستان قزاقستان به عنوان یکی از کریدور‌های ارتباطی که از مرز اینچه‌برون می‌گذرد، خط هوایی مستقیم گرگان و آکتائو، شبکه حمل‌ونقل دریایی، فعالیت سرکنسولگری قزاقستان در گرگان به عنوان دومین شهر بعد از تهران و سکونت بیش از ۱۰ هزار قزاق در استان گلستان، این پارک به عنوان قطب ارتباطی با این کشور برگزیده شده است.
فرآیند تاسیس پارک علم و فناوری گلستان از سال ۱۳۸۴ مطرح و اقدامات اولیه برای راه اندازی آن از همان زمان آغاز شد. در تاریخ هفدهم دی ۱۳۹۱ پارک علم و فناوری گلستان موافقت نامه اصولی خود را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرد و با تشکیل شورای پارک و تدوین و تصویب آیین نامه‌های لازم فعالیت‌های پارک شکل جدی تری به خود گرفت. به دنبال این امر تصویب نمودار سازمانی و شکل گیری ستاد، پذیرش و استقرار واحد‌های فناور در پارک انجام شد در اولین گام اجرایی مرکز رشد واحد‌های فناوری در تیر ۱۳۹۲ با کسب مجوز از وزارت متبوع فعالیت خود را آغاز کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار مراکز پژوهشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار مراکز پژوهشی

    اخبار برگزیده