دولت سیزدهم سیاست خارجی فعالی در پیش گرفته است

دولت سیزدهم سیاست خارجی فعالی در پیش گرفته است

امام جمعه موقت اراک گفت: دولت سیزدهم سیاست‌ خارجی فعالی در پیش گرفته که امید است با پشتوانه‌های لازم به نتیجه برسد.

به گزارش برنا از مرکزی ، حجت‌الاسلام « قاسم عبدالهی» در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه اراک، افزود: سیاست خارجه فعال هم از سمت وزارت امور خارجه و چه از طرف دبیر شورای عالی امنیت ملی، منجر به توافق سه جانبه بین ایران و عربستان و ناظر چینی شد که تحلیل‌های زیادی به همراه داشت.

وی بیان کرد: برخی‌ها خیلی خوشحال شدند و برخی افراد ناراحت شدند، اما از این نوع توافقات در طول تاریخ انقلاب فراوان رخ داده و نباید خیلی امید به این توافقات بست و نه اینکه ناامید شد.

امام جمعه موقت اراک ادامه داد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل فرمودند که بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت، به جز کشورهای غاصب و نژادپرست، مشکلی برای ارتباط با سایر کشورها و تعامل با آنها وجود ندارد.

حجت‌الاسلام عبدالهی بیان کرد: سه اصل عزت، حکمت و مصلحت همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و همه باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: استکبار جهانی نمی‌خواهد ما را مستقل ببیند و از استقلال ایران ناراحت و عصبانی است و هر زمان که کشور ما با دیگران ارتباط بگیرد خشمگین می‌شود.

امام جمعه موقت اراک اضافه کرد: امید است سیاستی که دولت در امور خارجه و سایر امور در پیش گرفته، منجر به اتفاقات خوبی برای کشور شود.

حجت‌الاسلام عبدالهی گفت: جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با کشورهای دیگر به هیچ عنوان از اصول مسلم عقب‌نشینی نمی‌کند.

وی تاکید کرد: اسلام پیروز است و شر دشمنان قطع خواهد شد و این وعده خداوند است.

امام جمعه موقت اراک در بخش دیگری از سخنانش گفت: نوروز از اعیاد بزرگ است که به زیبایی تمام، زنده شدن طبیعت نمایان می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالهی اظهار کرد: لهو و لعب در هیچ جای اسلام جایی ندارد، اما صله رحم، دیدار با اقوام و لباس نو پوشیدن در همه اعیاد مورد تاکید است.

وی تاکید کرد: همه تلاش کنند در ایام پیش رو که همزمان با ماه مبارک رمضان است، از اسراف بپرهیزند و در حد توان خود به اطعام نیازمندان و هدیه دادن به دیگران بپردازند.

امام جمعه موقت اراک بیان کرد: عید واقعی ظهور امام زمان (عج) است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار مرکزی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار مرکزی

    اخبار برگزیده