به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی افزود: انتشار ویروس کرونا که قرنطینه خانگی را به دنبال داشت، موجب شد تا ظرفیت و توان کانون های فرهنگی هنری مساجد  به عنوان پایگاه های مهم اجتماعی بهتر دیده شود.

وی بیان داشت: هیات های اندیشه ورز کانون های مساجد هرمزگان در نخستین روزهای همه گیر شدن بیماری کووید ۱۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز مساجد تشکیل جلسه دادند و با بررسی ظرفیت های خود و اعلام فراخوان بسیج مردمی به مقابله با این ویروس پرداختند.

کمالی ادامه داد: در این راستا افراد برای راه اندازی کارگاه های تولید ماسک، ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر، استقرار تیم های غربالگری و کنترل مبادی ورودی و خروجی، همکاری با مراکز بهداشتی در ارائه پیام های بهداشتی به مردم و همچنین شرکت در امر شناسایی افراد مشکوک و هدایت آنها به سمت مراکز بهداشتی از پیش تعیین شده در بخش های مختلف سازماندهی و بکارگیری شدند.

وی اضافه کرد: با همکاری بانوان خیاط عضو کانون های مساجد هرمزگان نیز در تولید ماسک و دستکش یکبار مصرف، نگرانی جامعه در رابطه با نبود و یا کمبود این اقلام بهداشتی کاهش یافت.

کمالی همچنین از طرح ملی «راهکار » به عنوان ایده موفق ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور نام برد و عنوان کرد: این طرح به بهترین شکل ممکن به نیازهای اساسی جامعه در شرایط قرنطینه پاسخ می دهد.

دبیر شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان افزود: این طرح بسته کاملی از برنامه های متنوع از جمله مسابقه کتابخوانی، تفسیر و طرح یاریگران زندگی است که همگی در بستر فضایی مجازی در حال اجراست.

کمالی زرکانی گفت: اجرای میدانی گروه های سرود با رعایت پروتکل های بهداشتی ویژه جشن نیمه رمضان و اهدای جهیزیه به زوج های جوان بخش دیگری از اقدامات ارزنده کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در این روزها بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: همچنین با مشارکت ستاد کانون های مساجد استان در قالب کمک مومنانه با ذبح ۶۲ راس گوسفند، ۸۰۰ کیلوگرم گوشت نذری بین ایتام و فقیران توزیع شد.

وی افزود: تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان و مشارکت ۲۰۰ میلیون ریالی ستاد هماهنگی کانون های مساجد هرمزگان بخش دیگری از برنامه های رزمایش مواسات و کمک مومنانه کانون هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآورشد:  اقدام های موثر صورت گرفته کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در ایامی که کرونا درحال جولان دادن در جامعه می باشد، موجب امیدبخشی به جامعه است.

وی تصریح کرد: اعضای کانون های مساجد مصداق واقعی جوانان آتش به اختیار هستند که در طول ربع قرن فعالیت  ثابت کرده اند که در دفاع از مبانی انقلاب اسلامی و آرمان های والای نظام از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

یکهزار و ۵۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان هرمزگان وجود دارد که افزون بر ۸۰ درصد از این کانون‌ها در مساجد روستاها تاسیس شده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: