به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ محمد قویدل گفت: هنرستان شبانه روزی کشاورزی در شهرستان حاجی آباد بصورت وابسته با همکاری مرکز آموزش کشاورزی آن شهرستان تاسیس شده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان حاجی آباد یکی از قطب های اصلی کشاورزی در استان می باشد، افزود: در این هنرستان که با همکاری پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و همچنین منابع طبیعی شهرستان حاجی آباد تاسیس شده است، در رشته های پرورش درختان گرمسیری و نیمه گرمسیری، کشت گیاهان جالیزی و نیز تعمیر ماشین های سبک کشاورزی هنرجو می پذیرد.

قویدل ضمن اشاره به رایگان بودن خدمات خوابگاه این هنرستان، بیان داشت: هنرجویان علاوه بر آموزش می توانند از درآمد حاصل از فعالیت خود در تولید محصولات کشاورزی هنرستان بهرمند شوند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با توجه به آموزش های این هنرستان، فارغ التحصیلان این هنرستان هر کدام با توجه به رشته تحصیلی، قادر خواهند بود به یک فرد کارآفرین و تولید کننده مطرح در شهرستان و استان تبدیل شوند.

قویدل به شعار سال که در راستای" جهش تولید " است اشاره کرد و افزود: امروزه جامعه ما نیاز به مهارت آموزی دارد و  اگر قرار است در فرهنگ کار و کسب و کار تحولی ایجاد شود باید کارآفرینی را توسعه دهیم و این توسعه کارآفرینی در گرو آموزش صحیح می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: